Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

W Starachowicach być może będą stacjonować Wojska Obrony Terytorialnej

W Starachowicach być może będą stacjonować Wojska Obrony Terytorialnej
Są szansę, by w Starachowicach miała swoją kwaterę złożona z ochotników tzw. obrona terytorialna. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach wstępnie wyraziła zainteresowanie dawną siedzibą starostwa przy ulicy Oświatowej. Chodzi o pomieszczenia zajmowane niegdyś przez miejscowy oddział WKU.

Z inicjatywą ulokowania w Starachowicach Wojsk Obrony Terytorialnej wyszły władze powiatu. Zaproponowały dwie ewentualne lokalizacje: budynek dawnego szpitala przy ulicy Radomskiej oraz byłą siedzibę starostwa przy ulicy Oświatowej, w której mieściła się również Wojskowa Komenda Uzupełnień.

 

Organizacją ewentualnej obrony terytorialnej w naszym mieście zajmuje się Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach. W jej imieniu ze starostwem kontaktuje się kapitan Piotr Rokita. Oprócz informacji, że budynek po WKU w Starachowicach jest brany pod uwagę, na dzień dzisiejszy wiadomo niewiele więcej.

 

Wojska Obrony Terytorialnej złożone z odpowiednio przeszkolonych ochotników mają uzupełnić potencjał militarny naszego kraju. Do ich zadań, oprócz wspierania polskiej armii w momencie wojny, będzie należeć m.in.: pomoc ludności w czasie klęsk żywiołowych, prowadzenie akcji poszukiwawczych oraz ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe