Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Wakacyjne inwestycje i remonty w szkołach podstawowych i gimnazjach

Wakacyjne inwestycje i remonty w szkołach podstawowych i gimnazjach
Uczniowie SP nr 10 po powrocie z wakacji zastaną duże i pozytywne zmiany. Przy placówce kosztem 2,5 mln zł powstaje rozległy kompleks sportowo - rekreacyjny złożony z kilku boisk, bieżni i placu zabaw. To największa ze szkolnych inwestycji zleconych przez gminę Starachowice. Ponadto przy Gimnazjum nr 4 oddano do użytku nowe, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią za około 300 tys. zł.

Poważna inwestycja oświatowa prowadzona jest przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi. Rozległy i dotąd zaniedbany teren wokół budynku jest w trakcie zabudowy nową infrastrukturą sportowo- rekreacyjną.

 

Kompleks zyskał nawet miejsce do uprawiania takiej dyscypliny, jak pchniecie kulą. Ponadto powstaną ciągi piesze, dojazdy i miejsca postojowe, a teren zostanie obsadzony zielenią. Realizacja tego zadania, które rozpoczęło się w ubiegłym roku, potrwa do końca wakacji. To najkosztowniejsza tegoroczna inwestycja oświatowa gminy Starachowice.

 

Pod wrażeniem inwestycji, na która SP nr 10 czekała kilkadziesiąt lat jest dyrektor placówki.

 

Drugim pod względem wartości zadaniem jest budowa oświetlonego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Gimnazjum nr 4, z przeznaczeniem także dla uczniów pobliskiej SP nr 13 oraz wszystkich mieszkańców. Powstanie tego obiektu to odpowiedź na wniosek szkolnej i lokalnej społeczności złożony do Budżetu Obywatelskiego.

 

Inwestycja została już ukończona, i jak mówi dyrektor Gimnazjum nr 4, oby jak najdłużej służyła mieszkańcom.

 

Prace mniej kosztowne, ale z pewnością potrzebne wykonywane są w większości gminnych placówek oświatowych.

 

Remonty objęły także takie placówki jak: PM nr 7 i 15 oraz SP nr 1, 6, 11 i 12. Koszt tych prac kształtuje się w granicach od ok. 9 do 17 tys. zł.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe