Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Wystawa nietypowych portretów w Starachowickim Centrum Kultury

Wystawa nietypowych portretów w Starachowickim Centrum Kultury
„Portretowanie”- to tytuł najnowszej wystawy fotografii prezentowanej w Starachowickim Centrum Kultury. Zdjęcia zostały zrobione nietypową techniką. Ich autorka Ewa Wiśniewska – Zduniak, doktorantka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, używa skanera.

W Starachowickim Centrum Kultury można się zapoznać z najnowszą propozycją wystawienniczą. To ekspozycja zdjęć Ewy Wiśniewskiej – Zduniak, obecnie doktorantki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Artystka zajmuje się m.in. grafiką, fotografią oraz projektowaniem i aranżacją wnętrz. Zdjęcia, które pokazała w starachowickiej placówce, zostały wykonane nietypową techniką skanu komputerowego. Pani Ewa posługuje się nią od bez mała 20 lat.

 

Brak typowego dla fotografów sprzętu zdecydował o wyborze alternatywnej metody.

 

Skany twarzy stanowią dla artystki technikę wyjściową. Komputerowe wizerunki są następnie poddane artystycznej aranżacji. Prace po takiej właśnie obróbce zostały pokazane na wystawie w SCK. Była też okazja do zrobienia sobie zdjęcia na miejscu przy pomocy skanera i obejrzenia efektów na rzutniku. Wystawa portretów autorstwa Ewy Wiśniewskiej - Zduniak potrwa do 21 sierpnia. Artystka ma już pomysł na kolejną prezentację.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe