Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Radni PiS chcą przywrócenia okna życia w Starachowicach

Radni PiS chcą przywrócenia okna życia w Starachowicach
Klub radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości proponuje powrót do, zlikwidowanego przed laty w Starachowicach, okna życia, w którym matki mogłyby zostawić niechciane dzieci. Inicjatorzy chcą przedstawić swój pomysł prezydentowi miasta. Na razie nie wiadomo, gdzie takie okno miałoby powstać. Poprzednie miejsce lokalizacji, czyli szpital raczej nie wchodzi w grę.

Okno życia, czyli miejsce, w którym kobiety mogą bez konsekwencji zostawiać swoje niechciane dzieci, istniało już w Starachowicach w w latach 2007-2009, w budynku dziś starego, a wówczas jeszcze funkcjonującego szpitala. W tym czasie nigdy nie zostawiono w nim dziecka. Zostało zamknięte przy okazji przeprowadzki lecznicy do nowego obiektu. Radni miejscy z klubu Prawa i Sprawiedliwości uważają jednak, że warto tę ideę w naszym mieście, reaktywować

 

Marta Zięba podkreśla, że okna życia coraz liczniej powstają w regionie świętokrzyskim i okolicach.

 

Lokalizacja okna życia to jeszcze kwestia do uzgodnienia.

 

Inicjatorzy z pewnością mogą liczyć na poparcie świętokrzyskiego posła PiS Krzysztofa Lipca.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe