Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Coraz bliżej odciążenia ruchu na ul. Radomskiej

  • 1.09.2017, 12:27 (aktualizacja 01.09.2017 15:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Coraz bliżej odciążenia ruchu na ul. Radomskiej
Coraz bliżej wyczekiwanego przez kierowców usprawnienia ruchu na ul. Radomskiej. Trwają prace przygotowawcze pod budowę łącznika pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich i Szkolną, równolegle postępuje inwestycja związana z budową ronda u zbiegu ulic Iglastej i Szkolnej. Podczas ostatniej sesji radni miejscy przekazali także dodatkowe środki na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 744.

Postępują prace związane z budową połączenia ul. Batalionów Chłopskich z ul. Szkolną. Wykonawcą wartej prawie 2 mln 700 tys. zł inwestycji jest firma Budromost. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

Harmonogram prac przewiduje w pierwszej kolejności przebudowę kolidującego kabla średniego napięcia. Właściwe roboty drogowe zostaną podzielone na 2 odcinki.

 

Kolejnym krokiem w usprawnieniu ruchu w okolicach ulicy Radomskiej jest rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 744 z ul. Batalionów Chłopskich na rondo. Podczas ostatniej sesji radni Rady Miejskiej zwiększyli wkład finansowy Starachowic w realizację tej inwestycji.

 

Zdaniem prezydenta Marka Materka wszystkie inwestycje realizowane w tej części miasta powinny zdecydowanie usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe