Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Coraz bliżej odciążenia ruchu na ul. Radomskiej

Coraz bliżej odciążenia ruchu na ul. Radomskiej
Coraz bliżej wyczekiwanego przez kierowców usprawnienia ruchu na ul. Radomskiej. Trwają prace przygotowawcze pod budowę łącznika pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich i Szkolną, równolegle postępuje inwestycja związana z budową ronda u zbiegu ulic Iglastej i Szkolnej. Podczas ostatniej sesji radni miejscy przekazali także dodatkowe środki na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 744.

Postępują prace związane z budową połączenia ul. Batalionów Chłopskich z ul. Szkolną. Wykonawcą wartej prawie 2 mln 700 tys. zł inwestycji jest firma Budromost. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

Harmonogram prac przewiduje w pierwszej kolejności przebudowę kolidującego kabla średniego napięcia. Właściwe roboty drogowe zostaną podzielone na 2 odcinki.

 

Kolejnym krokiem w usprawnieniu ruchu w okolicach ulicy Radomskiej jest rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 744 z ul. Batalionów Chłopskich na rondo. Podczas ostatniej sesji radni Rady Miejskiej zwiększyli wkład finansowy Starachowic w realizację tej inwestycji.

 

Zdaniem prezydenta Marka Materka wszystkie inwestycje realizowane w tej części miasta powinny zdecydowanie usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe