Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Budowa ronda Szkolna – Iglasta wymusi zamknięcie Szkolnej na prawie 3 miesiące

  • 7.09.2017, 14:19 (aktualizacja 07.09.2017 15:35)
Budowa ronda Szkolna – Iglasta wymusi zamknięcie Szkolnej na prawie 3 miesiące
Trwa budowa ronda na zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej. Inwestycja spowoduje zamknięcie ulicy Szkolnej. Ma to nastąpić najpóźniej od 11 września i potrwa maksymalnie do końca listopada. Kierowcy muszą się przygotować na objazdy.

Na początku sierpnia rozpoczęła się budowa ronda u zbiegu ulic Iglastej i Szkolnej w Starachowicach. Inwestycja jest w całości finansowana z budżetu powiatu. Zadanie wartości około 2,5 mln zł ma być zrealizowane do końca listopada.

 

Rondo, które powstanie w miejscu dzisiejszej krzyżówki Szkolna - Iglasta będzie mieć średnicę 36 m ze środkową 21 metrową wyspą oraz jezdnię o szerokości 6 m.

 

Dodatkowo od budowanego ronda w kierunku ulicy Batalionów Chłopskich wykonana zostanie nowa droga o długości 217 i szerokości 6 m z chodnikiem i ścieżką rowerową, a przy ZSZ nr 3 powstanie nowy parking na 35 miejsc. W związku z inwestycją mieszkańcy muszą się przygotować na prawie 3 miesięczne utrudnienia. Na czas budowy ronda ulica Szkolna będzie zamknięta. Ma to nastąpić albo od jutra, albo najpóźniej od poniedziałku 11 września. Kierowców czekają objazdy.

 

Inwestycja przy Szkolnej i Iglastej będzie uzupełnieniem, mającej rozpocząć się także w tym roku, budowy ronda na skrzyżowaniu Radomskiej z Batalionów Chłopskich. Zadanie to finansują wspólnie: powiat, miasto i Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

 

Starosta dodała, że powiat zdecydował się na zwiększenie pomocy przez wzgląd na kierowców poruszających się wyjątkowo zatłoczoną ulicą Radomską. Budowa ronda na jej zbiegu z ulicą Batalionów Chłopskich powinna pomóc włączyć się do ruchu osobom jadącym do i ze szpitala.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe