Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Konsul Generalny USA udzielił wsparcia PAKS

  • 25.09.2017, 14:27 (aktualizacja 25.09.2017 15:01)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Konsul Generalny USA udzielił wsparcia PAKS
W Starachowicach gościł konsul generalny Stanów Zjednoczonych Walter Braunohler. Dyplomata wraz z dwuosobową delegacją odwiedził starachowicką filię Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, której grozi zamknięcie. Goście udzielili lecznicy jednoznacznego wsparcia.

Delegacja amerykańskich dyplomatów gościła z wizytą w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Starachowicach. Wśród gości znalazł się konsul generalny USA Walter Braunohler oraz konsul ds. Polityczno-Ekonomicznych Thomas Zia. Dyplomaci zwiedzili lecznicę i spotkali się z kierownictwem klinik i lokalnymi samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył współzałożyciel i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Klinik prof. Radosław Kiesz.

 

Tematem przewodnim wizyty była ochrona lecznicy przed likwidacją, która grozi jej wraz z początkiem października.

 

Zdaniem uczestników spotkania jeżeli dojdzie do zamknięcia starachowickiej filii PAKS to będzie to zły prognostyk dla przyszłych amerykańskich inwestycji na terenie Polski.

 

Wsparcie Zarządu Powiatu Starachowickiego dla PAKS wyraziła także uczestnicząca w spotkaniu starosta Danuta Krępa.

 

Przedstawiciele Klinik apelują do decydentów o umożliwienie dalszego funkcjonowania lecznicy, z korzyścią dla lokalnej społeczności.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 13.10.2017, 13:09
Teraz to się nawet pani wojewoda obudziła, a co w tej sprawie zrobił namiestnik PiS na województwo Świętokrzyskie pochodzący ze ze Starachowic.
mazurek
mazurek 12.10.2017, 10:42
DLACZEGO nie likwiduje się szpitali gdzie słabo leczą a taki JAK PAKS SWIETNA KADRA WYPOSAŻENIE SAL I SPRZĘTU MINISTER ZDROWIA LIKWIDUJE - TO CHAŃBA DLA RZĄDU......>>>>>>>>>>>>>........

Pozostałe