Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Konkurs jazdy sprawnościowej Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych

  • 26.09.2017, 14:22 (aktualizacja 27.09.2017 14:09)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Konkurs jazdy sprawnościowej Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych
Już po raz trzeci starachowickie koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zorganizowało konkurs samochodowej jazdy sprawnościowej z tzw. talerzem Stewarta na masce. W rywalizacji chodziło o czas i precyzję przejazdu: należało uważać, by umieszczona na talerzu piłeczka nie spadła na ziemię.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych koło w Starachowicach w okolicach wiaduktu kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowano amatorskie wyścigi samochodów osobowych z talerzem Stewarta na masce. Swoich sił w tej ciekawej dyscyplinie próbowali członkowie rodzin organizatorów, a także działacze z zaprzyjaźnionych kół i ich bliscy. Zawody polegały na przejechaniu slalomem wyznaczonej trasy w taki sposób, by umieszczona na talerzu piłeczka nie spadła. W przypadku gdy do tego doszło należało się zatrzymać, włożyć piłkę z powrotem i kontynuować jazdę. Liczyła się więc zarówno szybkość, jak i precyzja przejazdu.

 

Do udziału w zawodach zgłosiło się 15 osób, w tym 7 pań. Sędzią głównym zmagań był Andrzej Chmiel z Automobilklubu Starachowice. Wśród pań najlepsza była Marta Uliasz – Wypchło ze Starachowic, zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Michał Michnowski z tej samej miejscowości. Drugie miejsca zajęli: Julita Pająk i Marian Pająk oboje ze Skarżyska, na trzecich uplasowali się: Izabella Jaros z Kielc i Mirosław Jałowicz ze Starachowic. Były też nagrody pocieszenia, otrzymali je Barbara Grudniewska oraz Aleksander Zalewski, prezes skarżyskiego koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Triumfatorzy otrzymali puchary, a zdobywcy pozostałych miejsc pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy pomyśleli też o nagrodach rzeczowych oraz upominkach dla dzieci uczestników.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe