Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Starachowiccy uczniowie dostali wsparcie

  • 26.09.2017, 14:23
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Starachowiccy uczniowie dostali wsparcie
Młodzież starachowickich szkół zawodowych otrzymała szansę zwiększenia swojej atrakcyjności w oczach przyszłych pracodawców. Uczniowie Zespołów Szkół Zawodowych nr 1, 2 i 3 będą mogli wziąć udział w szkoleniach, branżowych kursach języków obcych oraz odbyć płatne staże u przedsiębiorców. Wszystko to w ramach projektu finansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego.

Akademia Przedsiębiorczości, Powiat Starachowicki oraz Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” realizują wspólnie projekt edukacyjny pod hasłem „Kształcimy specjalistów”. Na przedsięwzięcie wartości prawie 1 mln 600 tys. zł pozyskano środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki temu uczniowie Zespołów Szkół Zawodowych nr 1, 2 i 3 otrzymają szereg propozycji, które powinny im pomóc w szybszym znalezieniu pracy. Z projektu skorzystają także nauczyciele oraz same placówki.

 

Głównym realizatorem projektu jest Akademia Przedsiębiorczości. Jak podkreślił jej prezes Michał Zatorski oferta edukacyjna objęła te zawody, których przedstawicieli wyraźnie brakuje na rynku zatrudnienia w powiecie starachowickim.

 

Młodzi adepci tych zawodów będą mogli skorzystać z szeregu kursów i szkoleń wskazanych przez lokalnych pracodawców, jako te najbardziej przez nich cenione. Dodatkowo uczniowie pogłębią swoje umiejętności odbywając płatne staże w firmach.

 

Jednym z partnerów projektu jest Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”, która będzie służyć swoim doświadczeniem w kontaktach z przedsiębiorcami.

 

Prezes strefy Marcin Perz mówił, że realizowany w starachowickich szkołach zawodowych projekt jest odpowiedzią na niepokoje przedsiębiorców, którym zaczyna brakować rąk do pracy. Projekt „Kształcimy specjalistów” będzie realizowany do końca sierpnia 2019 roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe