Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Radni powiatu omawiali sytuację finansową szpitala

  • 29.09.2017, 13:38 (aktualizacja 29.09.2017 16:30)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Radni powiatu omawiali sytuację finansową szpitala
Kondycja finansów Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach była tematem ostatniego posiedzenia samorządu powiatowego. Radni zostali poinformowani o stanie budżetu placówki po pierwszym półroczu. Informacje wzbudziły niepokój, bo szpital ma w sumie 1 mln 600 tys. zł strat.

Sytuacja finansowa szpitala po pierwszym półroczu br. była przedmiotem ostatniego posiedzenia Rady Powiatu w Starachowicach. W temat wprowadziła samorządowców Katarzyna Arent, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej, po odwołanym miesiąc temu Grzegorzu Fitasie. Radni, którzy zabrali głos w późniejszej dyskusji wyrażali przede wszystkim obawy związane z kondycją finansową lecznicy. Marian Mróz niepokoił się przyszłością oddziałów ginekologiczno - położniczego i kardiologicznego, które w ciągu 6 miesięcy br. przyniosły straty w wysokości odpowiednio: 761 i 650 tys. zł.

 

Katarzyna Atent widziała nadzieję na poprawę finansów szpitala pod koniec br. w związku ze zwrotem nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia, które rozpoczynają się od października. Radna Beata Stąpor poruszyła temat starachowickiej filii prywatnych Polsko- Amerykańskich Klinik Serca, którym od 1 października wygasa kontrakt z NFZ. Chciała wiedzieć, czy starachowicki szpital jest w stanie zapewnić opiekę pacjentom tej placówki.

 

Katarzyna Arent na spotkaniu z dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia usłyszała, że pacjenci Klinik mogą uzyskać pomoc w Kielcach i w Końskich.

 

Nie zgodził się z tym radny Mróz podkreślając, że Kliniki obsługiwały cały północno - wschodni region województwa świętokrzyskiego oraz tereny ościenne.

 

Paweł Lewkowicz krytykował m. in. zbyt niskie wydatki na zakupy sprzętu i na inwestycje w szpitalu.

 

Sytuację szpitala po I półroczu podsumowała starosta Danuta Krępa.

 

Radny Marian Mróz złożył wniosek o przygotowanie tzw. raportu otwarcia szpitala w związku z objęciem obowiązków przez nową dyrektor, który został przyjęty większością głosów. Radni przegłosowali także sprawozdanie z wykonania budżetu szpitala za minione półrocze stosunkiem: 14 głosów za przy 3 wstrzymujących się.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe