Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Oddawali krew z harcerzami

  • 2.10.2017, 14:57 (aktualizacja 02.10.2017 15:54)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Oddawali krew z harcerzami
Kilkanaście litrów krwi udało się zebrać podczas akcji honorowego krwiodawstwa w I liceum Ogólnokształcącym. Organizatorem zbiórki była 111 Artystyczna Drużyna Harcerska. Najcenniejszym darem życia z potrzebującymi podzieliło się prawie 30 osób. Uzupełnieniem akcji było spotkanie profilaktyczne na temat zapobiegania rakowi piersi.

W I LO miała miejsce kolejna akcja zbiórki krwi. Organizacji cyklicznej akcji podjęła się tradycyjnie 111 Artystyczna Drużyna Harcerska. Dzięki szeroko rozpowszechnianemu apelowi o uczestnictwo w akcji udało się zebrać 13 litrów tego daru życia.

 

W tegoroczną akcję włączyła się jej pomysłodawczyni, dziś już absolwentka I LO Katarzyna Bolęba - Bocheńska.

 

W rekordowych zbiórkach minionych lat krew oddawało jednorazowo prawie 100 osób. W tym roku frekwencja była co prawda mniejsza, ale uzyskany wynik także cieszy. Tegoroczna akcja „111- tki” została połączona ze spotkaniem profilaktycznym na temat zapobiegania rakowi piersi. Zorganizowano je w ramach projektu „Jestem kobietą, więc idę. Mammografia”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe