Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Budżet powiatu pod lupą radnych

  • 3.10.2017, 16:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Budżet powiatu pod lupą radnych
Wykonanie budżetu powiatu za I półrocze br. znalazło się wśród wiodących tematów minionej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Wbrew pozorom temat nie wywołał większego zainteresowania radnych. Wypowiadał się tylko jeden z nich.

Stanem samorządowych finansów po I połowie bieżącego roku zajęli się na minionej sesji radni powiatu. Z informacji przygotowanej przez zarząd powiatu wynika, że w tym okresie do budżetu wpłynęło około 46 mln zł 400 tys. zł, czyli 49% spodziewanych dochodów. Wydano zaś niespełna 44 mln zł, co stanowi około 42% planu. Pierwsze półrocze powiat zakończył niedoborem w samorządowej kasie w wysokości 9 mln 700 tys. zł oraz około 30 milionowym długiem. Więcej szczegółów radni usłyszeli od skarbnik powiatu Ewy Bzinkowskiej. Temat nie wzbudził jednak ożywionej dyskusji. Głos zabrał tylko radny Dariusz Dąbrowski zaniepokojony faktem zatrudniania osób na stanowiskach pomocy administracyjnych, które jak twierdził, dokonują czynności niezgodnych z prawem.

 

Radny chciał też wiedzieć o ile wzrosło zatrudnienie w starostwie. Odpowiedzi udzieliła sekretarz powiatu Marlena Kostrzewa.

 

Istnieniu takich osób zaprzeczyła także starosta Danuta Krępa.

 

Temat wykonania budżetu powiatu za I półrocze zakończyło głosowanie. Większością 9 głosów, przy 5 przeciwnych i 3 wstrzymujących się, informacja została przyjęta.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe