Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Półroczne dochody i wydatki Muzeum Przyrody i Techniki

  • 6.10.2017, 16:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Półroczne dochody i wydatki Muzeum Przyrody i Techniki
Stan budżetu Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach po sześciu miesiącach br. - to jeden z tematów ostatniego posiedzenia rady powiatu. Samorządowcy przyjrzeli się dochodom i wydatkom podległej sobie placówki.

Budżet Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach za I półrocze br. znalazł się w porządku obrad Rady Powiatu w Starachowicach. Temat zreferowała główna księgowa placówki Magdalena Zawadzka.

 

Gros dochodów Muzeum stanowią dotacje od organu założycielskiego, jakim jest powiat starachowicki. Na tegoroczny plan w kwocie około 1 mln 900 tys. zł, pomoc ta wyniosła 1mln 132 tys. zł. Pozostałe dotacje pochodziły z zewnątrz.

 

Muzeum zarabia przede wszystkim na sprzedaży biletów, a także na organizacji lekcji muzealnych i innych zajęć dla dzieci i młodzieży. Dochody z tego tytułu wyniosły za I półrocze 41% planu.

 

Radny Cezary Berak pytał o powody niższych przychodów z działalności Muzeum. Dyrektor Paweł Kołodziejski tłumaczył to specyfiką kierowanej przez niego placówki.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe