Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Wichura nad Starachowicami

  • 6.10.2017, 16:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wichura nad Starachowicami
Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i zerwane dachy to wynik wichury, która przeszła nad Starachowicami w nocy z czwartku na piątek. Z usuwaniem skutków nawałnicy przez wiele godzin walczyli starachowiccy strażacy. Największe uderzenie wiatru miało miejsce od godziny 23.00 do 3.00 rano.

50 interwencji związanych z usuwaniem skutków nocnej wichury mieli do tej pory strażacy z terenu powiatu starachowickiego. O zbliżającej się nawałnicy informował w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzegano przed wiatrem o sile nawet 100 km na godzinę. Alarm wynikał z tego, że nad Polskę nadciągnął orkan Ksawery. Nasi strażacy pracowali całą noc. Wyjeżdżali głównie do usuwania połamanych drzew i ich konarów blokujących ciągi komunikacyjne oraz do zerwanych dachów. Zgłoszenia napływały przez całą noc z czwartku na piątek oraz w godzinach porannych w piątek.


 

O dużym szczęściu może mówić kierowca podróżujący drogą nr 42, na którego samochód w czasie jazdy spadł konar drzewa.


 

Na terenie naszego powiatu doszło także do uszkodzenia kilku dachów zarówno na budynkach gospodarczych, jak i mieszkalnych.


 

Wśród poszkodowanych znalazła się pani Anna Rolicz. Wiatr zniszczył jej wymienione w sierpniu pokrycie dachu domu. Jak mówi tej nocy nie zapomni do końca życia.


 

Zniszczenia są dla pani Anny nie do naprawienia z powodu braku pieniędzy. Dziś kobietę odwiedzili urzędnicy wraz z prezydentem Markiem Materkiem. Poprzednią wymianę dachu kobieta wykonywała etapami z długoletnich oszczędności.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe