Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Wichura nad Starachowicami

Wichura nad Starachowicami
Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i zerwane dachy to wynik wichury, która przeszła nad Starachowicami w nocy z czwartku na piątek. Z usuwaniem skutków nawałnicy przez wiele godzin walczyli starachowiccy strażacy. Największe uderzenie wiatru miało miejsce od godziny 23.00 do 3.00 rano.

50 interwencji związanych z usuwaniem skutków nocnej wichury mieli do tej pory strażacy z terenu powiatu starachowickiego. O zbliżającej się nawałnicy informował w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzegano przed wiatrem o sile nawet 100 km na godzinę. Alarm wynikał z tego, że nad Polskę nadciągnął orkan Ksawery. Nasi strażacy pracowali całą noc. Wyjeżdżali głównie do usuwania połamanych drzew i ich konarów blokujących ciągi komunikacyjne oraz do zerwanych dachów. Zgłoszenia napływały przez całą noc z czwartku na piątek oraz w godzinach porannych w piątek.


 

O dużym szczęściu może mówić kierowca podróżujący drogą nr 42, na którego samochód w czasie jazdy spadł konar drzewa.


 

Na terenie naszego powiatu doszło także do uszkodzenia kilku dachów zarówno na budynkach gospodarczych, jak i mieszkalnych.


 

Wśród poszkodowanych znalazła się pani Anna Rolicz. Wiatr zniszczył jej wymienione w sierpniu pokrycie dachu domu. Jak mówi tej nocy nie zapomni do końca życia.


 

Zniszczenia są dla pani Anny nie do naprawienia z powodu braku pieniędzy. Dziś kobietę odwiedzili urzędnicy wraz z prezydentem Markiem Materkiem. Poprzednią wymianę dachu kobieta wykonywała etapami z długoletnich oszczędności.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe