Wtorek, 20.02.2018, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach zainaugurowali kolejny rok akademicki. Ten będzie szczególny, bo jubileuszowy. Stowarzyszenie już od 10 lat mobilizuje seniorów do aktywnego spędzania jesieni życia.

Uroczyste posadzenie dębu o symbolicznej nazwie „Jubilat” na placu pod Skałkami przy Alei Armii Krajowej rozpoczęło inaugurację 10 z kolei roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach. Drzewo zasadzili wspólnie przedstawiciele pierwszego zarządu UTW, obecna prezes stowarzyszenia oraz m.in.: słuchacze formacji, a także fundatorzy samego dębu i kamienia z pamiątkową tablicą.

 

Wykład inauguracyjny Uniwersytetu zorganizowano w Spółdzielczym Domu Kultury. Pojawiło się na nim kilkadziesiąt osób spośród 269 słuchaczy, którzy w tym roku będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności razem ze stowarzyszeniem. Przygotowana dla nich oferta edukacyjna jest jak zwykle bogata.

 

Nowością w tegorocznej ofercie jest powołana do życia Sekcja Edukacji Obywatelskiej, której uczestnicy będą kształcić się z m.in.: z zakresu prawa.

 

W planach jest także dalsze uczestnictwo w rozmaitych projektach zewnętrznych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe