Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

  • 9.10.2017, 12:55 (aktualizacja 09.10.2017 16:15)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach zainaugurowali kolejny rok akademicki. Ten będzie szczególny, bo jubileuszowy. Stowarzyszenie już od 10 lat mobilizuje seniorów do aktywnego spędzania jesieni życia.

Uroczyste posadzenie dębu o symbolicznej nazwie „Jubilat” na placu pod Skałkami przy Alei Armii Krajowej rozpoczęło inaugurację 10 z kolei roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach. Drzewo zasadzili wspólnie przedstawiciele pierwszego zarządu UTW, obecna prezes stowarzyszenia oraz m.in.: słuchacze formacji, a także fundatorzy samego dębu i kamienia z pamiątkową tablicą.

 

Wykład inauguracyjny Uniwersytetu zorganizowano w Spółdzielczym Domu Kultury. Pojawiło się na nim kilkadziesiąt osób spośród 269 słuchaczy, którzy w tym roku będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności razem ze stowarzyszeniem. Przygotowana dla nich oferta edukacyjna jest jak zwykle bogata.

 

Nowością w tegorocznej ofercie jest powołana do życia Sekcja Edukacji Obywatelskiej, której uczestnicy będą kształcić się z m.in.: z zakresu prawa.

 

W planach jest także dalsze uczestnictwo w rozmaitych projektach zewnętrznych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe