Piątek, 21.09.2018, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

W Muzeum Przyrody i Techniki powstała wystawa o dziejach Starachowic

  • 9.10.2017, 12:57 (aktualizacja 09.10.2017 16:16)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
W Muzeum Przyrody i Techniki powstała wystawa o dziejach Starachowic
O ekspozycję poświęconą historii Starachowic wzbogaciła się oferta wystawiennicza Muzeum Przyrody i Techniki. Wystawa nosi nazwę „Od Wierzbnika do Starachowic – historia miasta nad Kamienną”. Zbiór eksponatów można oglądać do połowy listopada w obiekcie Filtrów Theissena.

Wykopaliska archeologiczne prowadzone 5 lat temu na terenie starachowickiego Rynku doczekały się godnego podsumowania. Jest nim wystawa na terenie Muzeum Przyrody i Techniki zatytułowana „Od Wierzbnika do Starachowic – historia miasta nad Kamienną”. Na ekspozycji znajdziemy ponadto materiały archiwalne oraz liczne infografiki. Historycznym początkiem wystawy jest rok 1657, czyli nadanie praw miejskich Wierzbnikowi. Jak mówi dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki Paweł Kołodziejski na ekspozycji prezentowane są trzy wieki historii miasta.

 

Wystawa jest prezentowana w udostępnionym po raz pierwszy dla zwiedzających budynku Filtrów Theissena.

 

Zwiedzający wystawę „Od Wierzbnika do Starachowic” mogą m.in.: zapoznać się dużą ilością ciekawych materiałów archiwalnych. Część z nich prezentowana jest po raz pierwszy.

 

Ekspozycja powstała w ramach ogólnopolskiego programu „Patriotyzm jutra”. Wystawę można oglądać do 19 listopada.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Starachowiczabin
Starachowiczabin 9.10.2017, 18:23
Brawo...miasto nie chcialo...Powiat stanal na wysomosci.

Pozostałe