Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Władze powiatu chcą uruchomić w szpitalu chirurgię naczyń

  • 9.10.2017, 12:58 (aktualizacja 09.10.2017 16:16)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Władze powiatu chcą uruchomić w szpitalu chirurgię naczyń
Władze powiatu starachowickiego rozpoczęły starania o uruchomienie w szpitalu w Starachowicach nowego oddziału chirurgii naczyń krwionośnych. Starosta Danuta Krępa poinformowała o tym na dzisiejszej konferencji prasowej. Działania mają na razie wstępny charakter; do Narodowego Funduszu Zdrowia trafiło pierwsze pismo z prośbą o finansowanie nowej jednostki.

W związku z likwidacja działalności Polsko - Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach, które na skutek reformy nie otrzymały nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, na lokalnym rynku medycznym powstała luka, bardzo dotkliwie odczuwalna przez pacjentów z chorobami serca i układu krążenia. Władze powiatu podjęły starania, by ją zapełnić poprzez uruchomienie w starachowickim szpitalu oddziału chirurgii naczyniowej. O podejmowanych w tym zakresie działaniach poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej. Oprócz starosty Danuty Krępy wziął w niej udział wicewojewoda oraz świętokrzyscy parlamentarzyści, w tym poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.

 

Jak zapewniła starosta nowy oddział ma warunki na zaistnienie w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, ponieważ już w tej chwili dysponuje zapleczem kadrowym.

 

Wszystko zależy jednak od tego, czy NFZ podpisze kontrakt na finansowanie nowego oddziału.

 

Wsparcie dla inicjatywy wyrazili świętokrzyscy posłowie PiS: Marek Kwitek i Andrzej Kryj oraz wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

 

Również przewodniczący Rady Powiatu w Starachowicach zaznaczył, że nie będzie zwłoki z ewentualnym procesem legislacyjnym, dotyczącym powołania nowego oddziału w strukturach szpitala.

 

Zgodnie z zapowiedzią starosty w tym tygodniu ma powstać zespół, który opracuje koncepcję funkcjonowania nowego oddziału.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 11.10.2017, 07:22
To po co likwidowano PAKS..?
Szkoda gadać
Szkoda gadać 10.10.2017, 19:30
Kasy nie dostali od PAKSu to go zniszczyli i robią swój jedynie prawilny oddział w szpitalu. Bo teraz wszystko co obce czyli nie państwowe choć lepsze jest be. Ludzie już nie mogę. Szok. A te z koziej du..py naczyniowcy, wielcy wirtuozi sali operacyjnej co na 365 dni w roku 155 byli na wakacjach patrz Pan Ordynator. Tytan pracy! nie jest w stanie wytrzymać długo w szarości państwowego szpitala gdzie będzie musiał słuchać się innych i za....lać. Odejdzie on i jego trolle i zostaniecie sami jak z kardiologia w której nie chce nikt pracować.
Jacek
Jacek 10.10.2017, 13:27
Najpierw wszystko ropie........ a teraz będą tworzyć, niech was szlak !
!
! 10.10.2017, 11:09
Ileż zakłamania w tych ludziach!!!!
jo
jo 9.10.2017, 23:13
granda granda i kupa guufna.
Józef
Józef 9.10.2017, 23:11
A ja myślę,że boją się odpowiedzialności politycznej za ten zgon pacjenta z tętniakiem aorty co go trzymali na oddziale zakaźnym w szpitalu powiatowym a potem nie zdążyli dowieźć do końskich. To tak zabezpieczono nasz powiat. Paks im przeszkadzał bo działał sprawnie. Paks to by najchętniej zaorali bo prywatny właściciel, a że działał dobrze to ch...j. A że pacjenci zadowoleni byli, że blisko mieli i lekarza dobrego i przyjazną atmosferą to też ch...j. Wszystko co sprawnie działa wypierd...lić ze Starachowic. Bo dlaczego ktoś ma mieć dobrze, niech ma gorzej. Wszyscy niech mają tak samo źle wtedy będzie sprawiedliwie. Naczyniówkę będą robić? A po co było psuć to co istniało. Dla paksu nfz nie miał pieniędzy a teraz z rękawa wyczaruje. GRANDA
AA
AA 9.10.2017, 22:52
I ZNOWU SUKCES!!!!!! TO OBŁUDNE ŚWIN.....E!!!!!!!!!!!!!! POLITYKA TO BAGNO A CI CO W NIM SIEDZĄ TO PRAWDZIWE ŚWIN...E. JESZCZE NIEDAWNO P. BĘTKOWSKI NIE WIDZIAŁ CELOWOŚCI ISTNIENIA CHIRURGII NACZYNIOWEJ W STARACHOWICACH. A DZIŚ.......P. KRĘPA I P. LIPIEC PRÓBOWALI POMÓC PAKSOWI I PACJENTOM??? NO CHYBA TYLKO SOBIE POMAGAJĄ PROPAGANDĘ SIEJĄ JAK koCHAJĄ OBYWATELI STARACHOWIC? DZIAŁAJĄ DLA ICH DOBRA? NIE NIE NIE ZA ROK WYBORY I ZA 2 LATA WYBORY TRZEBA ZADBAC O WŁASNE TYŁKI. BO PENSYJKI FAJNE SZKODA STRACIĆ.

Pozostałe