Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Nowe wyzwania przed doradcami zawodowymi

  • 10.10.2017, 13:23 (aktualizacja 10.10.2017 16:29)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Nowe wyzwania przed doradcami zawodowymi
W związku z reformą edukacji doradcy zawodowi ze szkół z terenu powiatu starachowickiego stają przed nowym wyzwaniem. Do realizacji zadań wykonywanych dotychczas przez pedagogów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych muszą włączyć się nauczyciele szkół podstawowych. Pomoże w tym na pewno Międzyszkolne Centrum Doradztwa Zawodowego działające w Centrum Kształcenia Praktycznego. Na czym polega jego praca sprawdziliśmy z kamerą.

Międzyszkolne Centrum Doradztwa Zawodowego działa przy Centrum Kształcenia Praktycznego od 4 lat. Tworzą je nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Ośrodka Kariery Ochotniczych Hufców Pracy. Na potrzeby Centrum opracowano program Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, który wyznacza kierunki jego działania.

 

Do tej pory w Centrum pracowali pedagodzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jednak z powodu wdrażania reformy edukacji teraz rolę tych pierwszych powinni przejąć nauczyciele szkół podstawowych.

 

Jak mówią przedstawiciele Międzyszkolnego Centrum role doradców zawodowych pełnimy wszyscy, ważne jednak by była ona poparta analizami rynku pracy.

 

Spotkania członków Centrum odbywają się cyklicznie w każdym miesiącu. Pedagodzy podkreślają, że wybór zawodu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu.

 

Ostatnie posiedzenie członków Międzyszkolnego Centrum Doradztwa Zawodowego poświęcone zostało dostosowaniu programu działania do aktualnej sytuacji w oświacie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe