Wtorek, 20.02.2018, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Starachowicki Senior Patrol laureatem nagrody „Czyste Serce”

Starachowicki Senior Patrol laureatem nagrody „Czyste Serce”
Starachowicki Senior Patrol został jednym z laureatów statuetki „Czyste Serce” przyznawanych przez wojewodę świętokrzyskiego. To nagrody dla osób i instytucji działających na rzecz potrzebujących i promujących styl życia wolny od nałogów. Starachowicka formacja została wyróżniona w kategorii innowacje społeczne.

Nagroda „Czyste Serce” przyznawana przez wojewodę świętokrzyskiego, to wyraz hołdu dla nieżyjącego Marka Kotańskiego, twórcy MONAR-u i założyciela „Ruchu Czystych Serc”. Wyróżnienia w kształcie szklanych serc przyznawane są instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym m.in. za propagowanie stylu życia wolnego od uzależnień oraz pomoc potrzebującym. Wśród laureatów ostatniej edycji plebiscytu znalazł się także Senior Patrol ze Starachowic, powołany w minionym roku w ramach realizacji programu „Starachowice – bezpieczne w praktyce”. Zajmuje się on przede wszystkim zbieraniem i przekazywaniem do dalszej realizacji interwencji zaobserwowanych na mieście, lub zgłoszonych przez starachowiczan.

 

Jak informował Adam Buchelt początki Senior Patrol nie były łatwe. Przedsięwzięcie spotkało się z pewnym społecznym dystansem.

 

Prezydent Marek Materek podkreślił, że Senior Patrol przyczynił się do większej efektywności w zakresie poprawy wyglądu Starachowic.

 

Członkowie senioralnego patrolu zachęcają do zasilania ich szeregów.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe