Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Uczniowie oddawali krew

  • 11.10.2017, 14:52 (aktualizacja 11.10.2017 16:29)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uczniowie oddawali krew
Prawie 20 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Działanie zorganizował tradycyjnie Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi, który w placówce działa od 14 lat. Zainteresowanie akcja było duże.

Chęć oddania tego najcenniejszego daru zgłosiło 69 osób. Po wstępnych badaniach krew oddało 44 osoby, po 450 ml każdy. Współorganizatorami akcji byli: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Starachowicach oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Warto przypomnieć, że tradycja honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 sięga roku 2003. Wtedy właśnie powołano do życia Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi, którego opiekunami są Magdalena Półtorak, Beata Grad i Elżbieta Winiarska. Od ponad dekady akcje zbiórki krwi w placówce odbywają się cyklicznie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe