Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Szkolili się ze strażakami

Szkolili się ze strażakami
Co robić na wypadek powodzi, jak zabezpieczyć domy przed zalaniem oraz jak zbudować zapory powodziowe uczyli się uczestnicy szkolenia, które odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Kurs skierowany był do uczestników programu "Starachowice - bezpieczne w praktyce IV". Szkolenie było jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Szkolenie o tematyce przeciwpowodziowej przeszli uczestnicy programu "Starachowice - bezpieczne w praktyce IV". Działania realizowane w ramach tego przedsięwzięcia służą aktywizacji społeczeństwa w zakresie szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa. W miniony weekend kilkanaście osób pod okiem strażaków zapoznawało się zarówno z wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi m.in.: na temat metod zabezpieczania budynków i posesji przed zalaniem w czasie powodzi oraz szczegółowych sposobów postępowania w takim przypadku.

 

Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział także w ćwiczeniach z terenoznawstwa.

 

Za kursantami jest już także szkolenie z pływania z elementami ratownictwa, które było elementem Kursu Bezpieczeństwa Ochrony Osobistej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe