Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Szkolili się ze strażakami

  • 11.10.2017, 14:53 (aktualizacja 11.10.2017 16:29)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Szkolili się ze strażakami
Co robić na wypadek powodzi, jak zabezpieczyć domy przed zalaniem oraz jak zbudować zapory powodziowe uczyli się uczestnicy szkolenia, które odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Kurs skierowany był do uczestników programu "Starachowice - bezpieczne w praktyce IV". Szkolenie było jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Szkolenie o tematyce przeciwpowodziowej przeszli uczestnicy programu "Starachowice - bezpieczne w praktyce IV". Działania realizowane w ramach tego przedsięwzięcia służą aktywizacji społeczeństwa w zakresie szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa. W miniony weekend kilkanaście osób pod okiem strażaków zapoznawało się zarówno z wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi m.in.: na temat metod zabezpieczania budynków i posesji przed zalaniem w czasie powodzi oraz szczegółowych sposobów postępowania w takim przypadku.

 

Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział także w ćwiczeniach z terenoznawstwa.

 

Za kursantami jest już także szkolenie z pływania z elementami ratownictwa, które było elementem Kursu Bezpieczeństwa Ochrony Osobistej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe