Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Protest przed Sejmem w obronie PAKS

  • 11.10.2017, 14:54 (aktualizacja 11.10.2017 16:29)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Protest przed Sejmem w obronie PAKS
Wtorkowy wyjazd do Warszawy obrońcy Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach zapowiadali jako ostatnią szansę na ich ocalenie. W czasie, gdy na temat placówki debatowała Sejmowa Komisja Zdrowia pod Sejmem trwała manifestacja pacjentów i pracowników. Wyjazd dał im cień nadziei. Szczegóły w materiale filmowym.

60 osób protestowało w Warszawie w obronie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach. Załoga i pacjenci lecznicy apelowali, w ten sposób o utrzymanie w systemie bezpłatnej opieki zdrowotnej Centrum Kardiologoczno - Angiologicznego. Manifestacja trwała 3 godziny. W tym samym czasie obradowała Sejmowa Komisja Zdrowia, podczas której temat Klinik podjęła poseł Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz.


 

W posiedzeniu komisji wzięli udział przedstawiciele starachowickiej lecznicy Grzegorz Dzik, Krystyna Latała- Musiał i Marian Mróz oraz reprezentant pacjentów Zenon Krzeszowski. Obrońcy Klinik podkreślali, że po likwidacji podmiotu dostępność świadczeń z zakresu specjalistycznej kardiologii i chirurgii naczyniowej nie będzie właściwie zabezpieczona.


 

Jak mówi doktor Grzegorz Dzik jak na razie w sytuacji Klinik nic się nie zmienia, jednak pojawiło się nowe rozwiązanie dotyczące chirurgii naczyniowej.


 

Rozwiązaniem problemu z utrzymaniem oddziału kardiologicznego PAKS w Starachowicach może być natomiast aneksowanie kontraktu.


 

Według zapowiedzi tematowi działania oddziału chirurgii naczyniowej w naszym mieście ma zostać poświęcona nadzwyczajna sesja rady powiatu, która najprawdopodobniej odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Przedstawiciele PAKS mają natomiast przed sobą rozmowy z władzami Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe