Pokaźna grupa pracowników szkół i innych placówek oświatowych z terenu powiatu starachowickiego odebrała odznaczenia i nagrody z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Starachowicach. Pedagodzy zostali uhonorowani w trakcie uroczystości w Starachowickim Centrum Kultury. Była na niej obecna wojewoda Agata Wojtyszek, świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, starosta Danuta Krępa oraz prezydent Starachowic Marek Materek.
Najwyższe rangą odznaczenia Krzyże Zasługi nadane przez Prezydenta RP otrzymało pięciu nauczycieli starachowickich szkół. Srebrne Krzyże Zasługi odebrali: Wiesława Derlatka i Paweł Rdzanek, nauczyciele odpowiednio Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4. Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali: Dorota Chyczewska – nauczyciel Gimnazjum nr 2, Joanna Migała – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 i Mirosław Miśkiewicz – nauczyciel Gimnazjum nr 3.
Dziewięciu pracowników oświaty otrzymało Medale Złote za Długoletnią Służbę: Magdalena Małgorzata Adamiec – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach
-
Ala Bonio – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym gm. Mirzec
-
Joanna Dąbrowska – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Elżbieta Gajewska – pracownik obsługi Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach
-
Elżbieta Kowalska – nauczyciel Zespołu Szkół w Mircu Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi
-
Marzena Michałowicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach
-
Barbara Pocheć – pracownik obsługi Gimnazjum nr 2 w Starachowicach
-
Irena Słomińska – nauczyciel Zespołu Szkół w Mircu Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnym
-
Andrzej Surowiecki – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych nr 2
w Starachowicach
Dwunastu: Medale Srebrne za Długoletnią Służbę:
1. Adamczyk Lidia – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach
-
Renata Bogucka – nauczyciel Zespołu Szkół w Mircu Szkoła Podstawowa
-
Małgorzata Capała – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnym w Starachowicach
-
Wioletta Kozieł – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnym w Starachowicach
-
Magdalena Pawełczyk – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego
w Starachowicach -
Urszula Saramak – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Grzegorz Senderowski – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego
w Starachowicach -
Małgorzata Skorek – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Starachowicach
-
Magdalena Szmajda – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Jolanta Wiśniewska – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Dorota Zagajna – nauczyciel Zespołu Szkół w Mircu Szkoła Podstawowa
-
Ilona Raczyńska – nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
a 15 Medale Brązowe za Długoletnią Służbę:
-
Kamilla Adamus – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach
-
Aneta Dutkiewicz – pedagog Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
-
Magdalena Iwan – nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
-
Eliza Kostrzewa – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Tomasz Kuźdub – nauczyciel Zespołu Szkół, Szkoła Podstawowa w Mircu
-
Agnieszka Ludwig – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnym w Starachowicach
-
Magdalena Maciąg – główny księgowy Szkoły Podstawowej nr 11
w Starachowicach -
Marta Mazur – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Starachowicach
-
Iwona Myszka – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach
-
Joanna Ogórek – nauczyciel w Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
-
Katarzyna Orłowska – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach
-
Monika Rudzka – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach
-
Anna Sadaj-Łaszewicz – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych nr 1
w Starachowicach -
Beata Stanecka – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Anna Śledziowska – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
20 osób wyróżniono Medalami Komisji Edukacji Narodowej:
-
Anita Bernatowicz – nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
-
Dorota Bugała – nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach
-
Małgorzata Frynas – bibliotekarz Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
-
Barbara Góźdź – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Grażyna Jabłońska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Starachowicach -
Agnieszka Jasztal – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach
-
Krystyna Kasica – nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
-
Sylwester Kiełek – dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach
-
Anna Kunecka – nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 7 w Starachowicach
-
Dariusz Lis – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach
-
Madgalena Majchrzyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach
-
Magdalena Nowak – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach
-
Magdalena Różyc – nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Starachowicach
-
Anna Sepioło – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach
-
Małgorzata Smolińska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach
-
Tadeusz Szczepański – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach
-
Renata Szczych – nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 7 w Starachowicach
-
Aneta Śpiewak – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach
-
Małgorzata Zaczek – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach
-
Bożena Rymarczyk – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach.
Wręczono ponadto nagrody: ministra edukacji narodowej
-
Wiesława Derlatka – nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Starachowicach
-
Barbara Góźdź – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
świętokrzyskiego kuratora oświaty
-
Eliza Kostrzewa – nauczyciel Gimnazjum nr 4 w Starachowicach
-
Piotr Mrózek – nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach
-
Andrzej Ośmiałowski – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach
-
Renata Topolska – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Starachowicach
a także starosty starachowickiego:
1. Robert Słoka - I LO
2. Beata Kidoń - II LO
3. Krzysztof Duma- II LO
4. Małgorzata Dębicka - III LO
5. Anna Sławek - ZSZ nr 1
6. Monika Wójcik – Dyrektor ZSZ nr 1
Małgorzata Grześkowiak – ZSZ nr 1
Alicja Grześkowiak – ZSZ nr 2
Radosław Mroczek – ZSZ nr 2
10. Artur Anduła – ZSZ nr 3
11. Emilia Wus – Wicedyrektor ZSZ nr 3
12. Małgorzata Urban – Dyrektor CKP
13. Marcin Przygoda – CKP
14. Zdzisław Romanowski – CKP
15. Paweł Strojnowski – Wicedyrektor SOSz-W
16. Emilia Węcek – SOSz-W
17. Anna Sionek – PPP
18. Bożena Magdalena Mrózek – MDK
19. Grzegorz Senderowski- I LO
20. Lidia Pokuszyńska- MDK
i prezydenta Starachowic:
-
Anna Kołaczyńska – nauczyciel SP nr 1
-
Ewa Kowalczyk – nauczyciel SP nr 2
-
Dariusz Bogacz – nauczyciel SP nr 6
-
Agnieszka Słowik – nauczyciel SP nr 9
-
Sławomir Jama – dyrektor SP nr 9
-
Renata Samela – dyrektor SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
-
Małgorzata Capała – nauczyciel SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
-
Iwona Gądek – nauczyciel SP nr 11
-
Małgorzata Sipta – nauczyciel SP nr 12
-
Grażyna Chojnacka – nauczyciel SP nr 13
-
Renata Topolska – nauczyciel Gim nr 1
-
Monika Słowak-Brzezińska – dyrektor Gim nr 2
-
Małgorzata Wejner – nauczyciel Gim nr 2
-
Agnieszka Pachocka – nauczyciel Gim nr 3
-
Mirosław Miśkiewicz – nauczyciel Gim nr 3
-
Radosław Sławiński – nauczyciel Gim nr 4
-
Agnieszka Juszczyk – nauczyciel PM nr 2
-
Elżbieta Czerw – dyrektor PM nr 10
-
Ewa Rychel – dyrektor PM nr 11
-
Jolanta Marzec – dyrektor PM nr 14
Przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz kuratorium oświaty w okolicznościowych przemówieniach złożyli nauczycielom życzenia oraz nakreślili stan lokalnego szkolnictwa po reformie edukacji.
Na zakończenie dla nauczycieli zaśpiewała Julia Dudek utytułowana wokalistka ze Studia Piosenki SCK.
Napisz komentarz
Komentarze