Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Władze powiatu mają plan budowy nowego wiaduktu w Starachowicach Zachodnich

  • 19.10.2017, 14:55 (aktualizacja 06.11.2017 13:07)
Władze powiatu mają plan budowy nowego wiaduktu w Starachowicach Zachodnich
Władze powiatu mają ambitny plan odciążenia z ruchu okolic przejazdu kolejowego w Starachowicach Zachodnich. Ma w tym pomóc nowy ciąg komunikacyjny zaczynający się od ronda księdza Popiełuszki, biegnący w stronę torów, a następnie przechodzący nad nimi wiaduktem. Dalszą trasę kierowcy pokonywaliby pętlą łączącą się z ulicą Kanałową i tą trasą docieraliby do Radomskiej już za kolejowymi szlabanami. Pomysł jest na razie na papierze, sama budowa mogłaby się rozpocząć najwcześniej w 2019 roku.

Jest kolejny pomysł na ulżenie kierowcom zmęczonym pokonywaniem zatłoczonej ulicy Radomskiej. Tym razem chodzi o jej dolny odcinek przed przejazdem kolejowym w Starachowicach Zachodnich. Na problem często zamykanych szlabanów i tworzących się w związku z tym długich korków, postanowiło zareagować starostwa powiatowe, które jest administratorem dolnego odcinka ulicy Radomskiej.

 

Koncepcja zakłada także częściową przebudowę trzech ulic.

 

W propozycji gdańskiej firmy znalazła się także likwidacja przejazdu kolejowego na ulicy Radomskiej i zastąpienie go kładką dla pieszych. Wynika to z przepisów prawa, które mówią o eliminacji rogatek położonych w odległości 3 km od przejść nad torami. Władze powiatu chcą jednak uzyskać w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zgodę na utrzymanie przejazdu. Przygotowywana na zlecenie powiatu koncepcja programowo – przestrzenna jest już na ukończeniu. Zleceniodawca przeznaczył na ten cel 182,5 tys. zł, a gdańska firma dostała termin do końca listopada.

 

Pieniądze na budowę wiaduktu z przyległościami mają pochodzić z budżetu powiatu i gminy Starachowice oraz rezerwy ministra finansów.

 

Andrzej Sendecki, członek zarządu powiatu podkreśla, że zamierzenia powiatu są odpowiedzią na coraz trudniejsze warunki komunikacyjne w Starachowicach.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe