Wtorek, 23.01.2018, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Poseł i senator charakteryzują rządy PiS

Poseł i senator charakteryzują rządy PiS
Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z regionu świętokrzyskiego: Krzysztof Lipiec i Jarosław Rusiecki podsumowali dotychczasowy okres rządu premier Beaty Szydło. Była mowa m.in. o programach poprawiających jakość życia Polaków, o sprawiedliwym rozwoju gospodarczym oraz o inwestycjach.

W tym roku mijają 2 lata od wygrania wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość. Wyliczenia dokonań rządzącej partii i ich oceny podjęli się na konferencji prasowej świętokrzyscy działacze PiS: poseł Krzysztof Lipiec i senator Jarosław Rusiecki. Wśród zrealizowanych obietnic wyborczych wymieniono m.in. prospołeczne programy z plusem w nazwie.

 

W sferze gospodarki PiS wdraża plan odpowiedzialnego rozwoju autorstwa wicepremiera Mateusza Morawickiego, mający na celu niwelacje podziału na bogatsze i biedniejsze regiony Polski. Jak dodał poseł Lipiec skutki tej strategii już odczuły Starachowice i inne miasta północnych terenów województwa świętokrzyskiego.

 

Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej mówił o inwestycjach w rozwój polskich sił zbrojnych. Przykładem przełożenia działań rządu na nasz region jest rozwój zakładów Mesko w Skarżysku - Kamiennej, wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

Senator Rusiecki mówił też o autorskim pomyśle PiS: utworzenia piątej formacji polskich sił zbrojnych, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej złożone z ochotników i żołnierzy zawodowych. W województwie świętokrzyskich ich struktury zaczną być budowane w przyszłym roku.

 

Na konferencji była też mowa o rozwoju pasażerskiej komunikacji kolejowej. Senator informował o podpisaniu umowy między PKP PLK, a wykonawcą modernizacji linii nr 25 na odcinku od Skarżyska do Sandomierza.

 

Inwestycja kolejowa ma wystartować w lipcu 2018 roku i potrwać do wiosny 2021 roku. W naszym regionie zainwestowano też w rozwój sieci gazowej.

 

Poseł Krzysztof Lipiec podsumował konferencję stwierdzeniem, że wytycznym działań rządu PiS była konsekwencja i ta strategia będzie mu nadal przyświecać.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe