Środa, 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Seniorzy ciągle padają ofiarą wyłudzaczy pieniędzy

  • 26.10.2017, 13:23 (aktualizacja 09.11.2017 15:35)
Seniorzy ciągle padają ofiarą wyłudzaczy pieniędzy
Tylko właściwiej postawie pracownicy jednego z banków w Starachowicach, 80-latka zawdzięcza zachowanie, być może, oszczędności całego życia. A mogła stracić 27 tys. zł przekazując je oszustom. Niestety, mimo nagłaśniania procederu wyłudzania pieniędzy metodą na wnuczka, czy policjanta, przestępcy nie rezygnują z poszukiwania nowych ofiar wśród seniorów.

Oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon wciąż nękają starszych mieszkańców naszego miasta i powiatu. Wykorzystując naturalną w tym wieku gorszą kondycję psychofizyczną, a także dobre serce seniorów, próbują ich namówić do przekazania znacznych sum dla rzekomo poszkodowanych krewnych. W ostatnim czasie podejrzane telefony odebrało kilka starachowiczanek.

 

Od utraty pieniędzy uratowała staruszkę pracownica banku.

 

Bank, w którym pracuje czujna kasjerka wziął udział w szkoleniu zorganizowanym przez starachowicką policję. Niestety, mimo takich i podobnych akcji prewencyjnych, przestępcy nie odpuszczają.

 

Oszuści ciągle zmieniają sposoby działania. Po pladze wyłudzeń metodą „na wnuczka”, do mieszkańców naszego regionu dzwonią głównie fałszywi policjanci.

 

Takie rozmowy należy natychmiast przerywać i jak najszybciej zgłosić sprawę policji.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe