Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Dwa bezpieczne przejścia dla pieszych w Starachowicach

Dwa bezpieczne przejścia dla pieszych w Starachowicach
W okolicy Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Południe oraz przed pocztą przy ul. Konstytucji 3- Go Maja, oddano do użytku dwa przejścia dla pieszych z infrastrukturą ostrzegającą kierowców i zwiększającą tym samym bezpieczeństwo użytkowników. To inwestycja gminna sfinansowana ze środków samorządowych oraz z dotacji przyznanej w ramach programu „Starachowice bezpieczne w praktyce”.

W naszym mieście powstały dwa tzw. aktywne przejścia dla pieszych wyposażone w urządzenia zwiększające bezpieczeństwo przechodniów. Zlokalizowane są przy ul. Jana Pawła II przed Szkołą Podstawową nr 13 oraz przy ul. Konstytucji 3 Maja przed budynkiem poczty. Na ten cel gmina Starachowice przeznaczyła środki własne w wysokości 8 tys. zł oraz 10 tys. zł wsparcia z rządowego programu „Razem bezpieczniej”, przyznanego na realizację projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce”.

 

Na obu przejściach zamontowano infrastrukturę sygnalizacyjną ostrzegającą kierowców i zwiększającą tym samym bezpieczeństwo użytkowników.

 

Starachowicka policja, która uczestniczy w realizacji projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce” wyraziła zadowolenie z podjętych przez gminę działań.

 

Na przejściu przy ul. Jana Pawła II odbyły się plenerowe zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w których wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 i zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej nr 13. Prowadzili je funkcjonariusze starachowickiej policji oraz straży miejskiej. Do udziału w tegorocznej już czwartej edycji projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce” zaproszono także Straż Ochrony Kolei.

 

Prezydent zapowiada kontynuację akcji montowania bezpiecznych przejść w Starachowicach.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe