Środa, 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Dwa bezpieczne przejścia dla pieszych w Starachowicach

  • 27.10.2017, 14:39 (aktualizacja 14.11.2017 13:27)
Dwa bezpieczne przejścia dla pieszych w Starachowicach
W okolicy Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Południe oraz przed pocztą przy ul. Konstytucji 3- Go Maja, oddano do użytku dwa przejścia dla pieszych z infrastrukturą ostrzegającą kierowców i zwiększającą tym samym bezpieczeństwo użytkowników. To inwestycja gminna sfinansowana ze środków samorządowych oraz z dotacji przyznanej w ramach programu „Starachowice bezpieczne w praktyce”.

W naszym mieście powstały dwa tzw. aktywne przejścia dla pieszych wyposażone w urządzenia zwiększające bezpieczeństwo przechodniów. Zlokalizowane są przy ul. Jana Pawła II przed Szkołą Podstawową nr 13 oraz przy ul. Konstytucji 3 Maja przed budynkiem poczty. Na ten cel gmina Starachowice przeznaczyła środki własne w wysokości 8 tys. zł oraz 10 tys. zł wsparcia z rządowego programu „Razem bezpieczniej”, przyznanego na realizację projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce”.

 

Na obu przejściach zamontowano infrastrukturę sygnalizacyjną ostrzegającą kierowców i zwiększającą tym samym bezpieczeństwo użytkowników.

 

Starachowicka policja, która uczestniczy w realizacji projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce” wyraziła zadowolenie z podjętych przez gminę działań.

 

Na przejściu przy ul. Jana Pawła II odbyły się plenerowe zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w których wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 i zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej nr 13. Prowadzili je funkcjonariusze starachowickiej policji oraz straży miejskiej. Do udziału w tegorocznej już czwartej edycji projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce” zaproszono także Straż Ochrony Kolei.

 

Prezydent zapowiada kontynuację akcji montowania bezpiecznych przejść w Starachowicach.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe