Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Radni powiatowi omówili stan oświaty

  • 27.10.2017, 14:39 (aktualizacja 27.10.2017 16:57)
Radni powiatowi omówili stan oświaty
Realizacja zadań oświatowych w minionym roku szkolnym – to temat nad którym pochylili się radni powiatu w czasie ostatniej sesji. Była mowa m.in. o niewystarczających zdaniem jednych, a możliwych do realizacji zdaniem drugich, inwestycjach, o zbyt dużych wydatkach na wynagrodzenia nauczycieli i o różnie ocenianych wynikach matury.

Wiodącym tematem ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach był stan oświaty na bazie danych z minionego roku szkolnego 2016/2017. Po zreferowaniu zagadnienia przez Dariusza Seweryna dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu w starostwie powiatowym głos zabrali radni.

 

Radny Matynia zwrócił też uwagę na niezadowalające wyniki matur w technikach.

 

Jan Wzorek martwił się dużymi kosztami utrzymania oraz niską zdawalnością matury w ZSZ nr 1.

 

Dyrektor dodała, że na słabe wyniki matury ma wpływ fakt, iż do kierowanej przez nią placówki, trafiają uczniowie z niskimi ocenami z matematyki. Dariusz Dąbrowski, który do końca stycznia br. sprawował urząd starosty poinformował, że za jego kadencji przygotowano trzy duże projekty inwestycji w oświatę. Chodzi o budowę hali sportowej przy ZSZ nr 3, termomodernizację budynków oświatowych oraz rozbudowę hal CKP.

 

Starosta dodała, że najnowszą propozycją zarządu powiatu jest projekt „Kształcimy specjalistów” adresowany do szkół zawodowych.

 

Radny Dąbrowski podniósł jeszcze kwestię wynagrodzeń nauczycieli, które pochłaniają większość szkolnych budżetów.

 

Starosta podała przykłady działań oszczędnościowych wdrożonych przez obecny zarząd.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe