Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Władze powiatu zarzucają oszczerstwo odwołanemu dyrektorowi szpitala

  • 27.10.2017, 14:40 (aktualizacja 27.10.2017 16:57)
Władze powiatu zarzucają oszczerstwo odwołanemu dyrektorowi szpitala
Zarząd Powiatu Starachowickiego złożył do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zniesławienia przez byłego dyrektora szpitala Grzegorza Fitasa. To reakcja na wystąpienie lekarza w programie Telewizji Trwam, w którym miał twierdzić, że samorząd powiatowy sprzyjał zawarciu niekorzystnej dla swojej lecznicy umowy finansowej, z prywatnymi Polsko - Amerykańskimi Klinikami Serca.

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zajmie się na nowo rozgorzałym konfliktem między zarządem powiatu, a byłym dyrektorem szpitala Grzegorzem Fitasem. Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia kardiolog przestał kierować Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, po odwołaniu go przez zarząd powiatu. Powodem była utrata zaufania spowodowana złą sytuacją finansową lecznicy. Teraz Grzegorz Fitas został oskarżony przez byłych zwierzchników o zniesławienie. Chodzi o jego udział w programie „Rozmowy niedokończone” wyemitowanym w Telewizji Trwam.

 

Na domniemanej współpracy z Klinikami szpital miałby stracić 24 mln zł. Starosta przytoczyła dialog między prowadzącym program, a Grzegorzem Fitasem, który stał się zarzewiem konfliktu.

 

Starosta podkreśliła, iż słowa byłego dyrektora szpitala podważyły zaufanie społeczeństwa do samorządu powiatowego.

 

Członek zarządu powiatu Andrzej Sendecki zwrócił uwagę na wątpliwe zachowanie Grzegorza Fitasa polegające na reklamowaniu konkurencyjnej wobec szpitala działalności gospodarczej w czasie, gdy kierował powiatową lecznicą.

 

Wicestarosta Marek Pawłowski wyraził zdziwienie insynuacjami byłego dyrektora na temat rzekomego udziału zarządu powiatu w rozmowach o współpracy szpitala z Polsko- Amerykańskimi Klinikami Serca.

Zarząd powiatu zdecydował się na podjęcie kroków prawnych.

 

W ocenie zarządu powiatu postępowaniem Grzegorza Fitasa kierowała chęć odwetu.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe