Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Bezpieczne drogi - tematem numer jeden ostatniego posiedzenia radnych miejskich

  • 30.10.2017, 14:05 (aktualizacja 30.10.2017 16:06)
Bezpieczne drogi - tematem numer jeden ostatniego posiedzenia radnych miejskich
Przedstawiciele policji, straży miejskiej i pożarnej zapoznali Radę Miejską w Starachowicach z rezultatami swojej pracy. Przedstawione dane stały się podstawą do dyskusji. Kwestią, którą radni poruszali najczęściej była troska o bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

O szeroko rozumianym bezpieczeństwie dyskutowano na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Starachowicach. Analizowano informacje przekazane m.in. przez przedstawicieli policji, straży miejskiej i pożarnej. Uwagę radnych przykuła przede wszystkim sprawa bezpieczeństwa na starachowickich drogach. Krzysztof Różycki pytał o możliwość wyposażenia większej ilości przejść w urządzenia zwiększające komfort pieszych i kierowców.

 

Podobne oczekiwania miał radny Marcin Sowula.

 

Prezydent Marek Materek przypomniał też radnym, że gmina może się starać o zewnętrzne wsparcie inwestycji wykonywanych tylko na własnych drogach.

 

Dodał, że na drogach podległych innym administratorom, istnieje co prawda możliwość wydatkowania pieniędzy gminy Starachowice, ale rada musi podjąć w tej sprawie decyzję. Pomysł na znalezienie środków na bezpieczne przejścia podsunął radny Sylwester Kwiecień.

 

Dyskusja radnych okazała się nieformalnym wstępem do informacji o pracy policji przedstawionej przez starachowickiego komendanta Pawła Szczepanika. Zapoznał on radnych z tematem bazując na danych z 9 miesięcy br. Wynika z nich, że w tym czasie popełniono 1128 przestępstw, z których wykryto ponad 86%. Ponadto policja skontrolowała ponad 18 tysięcy uczestników ruchu drogowego, nakładając ponad 6 tys. 700 mandatów, zatrzymując około 100 dowodów rejestracyjnych i ponad 230 praw jazdy oraz ujawniając 133 nietrzeźwych kierowców.

We wspomnianym okresie policja interweniowała 7 tysięcy razy oraz otrzymała 517 zgłoszeń od społeczeństwa w ramach internetowej mapy zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu, jednak przypadki takie policja nie zawsze jest w stanie udowodnić.

Komendant zwrócił też uwagę na fakt, że funkcjonariusze pracujący w powiecie starachowickim nie mają ani jednego wideorejestratora, co bardzo utrudnia prewencję dotyczącą przekraczania prędkości.

 

Radna Elżbieta Kucy miała zastrzeżenia do metod stosowanych przez interweniujących policjantów.

 

Ostatni z pytających radny Paweł Kępa powrócił znów do kwestii bezpieczeństwa na drogach.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe