Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Pożar w zakładzie drzewnym w Starachowicach opanowany po 6 godzinach

Pożar w zakładzie drzewnym w Starachowicach opanowany po 6 godzinach
Około 6 godzin trwało gaszenie pożaru w zakładzie przerobu drewna na terenie Starachowickiej Strefy Ekonomicznej. Nie było ofiar w ludziach, uratowano także przed ogniem halę produkcyjną z kosztownymi maszynami. Spłonęła tylko stosunkowo niewielka część dachu. Strażacy jednak jeszcze długo pilnowali, by nie wybuchła rozgrzana butla z acetyelenem.

Pożar w zakładzie przetwarzającym drewno zlokalizowanym na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” wybuchł w weekendową noc. O godz. 3.25 straż pożarna otrzymała alarmujący telefon od dozorcy.

 

Walkę z żywiołem podjęło 7 zastępów z komendy w Starachowicach i 9 z jednostek ochotniczych z powiatu starachowickiego. Łącznie 62 strażaków.

 

W trakcie gaszenia ognia strażacy wynieśli z płonącego warsztatu mocno rozgrzane i grożące wybuchem butle z tlenem i acetylenem. Schładzanie, a następnie pilnowanie pojemników wydłużyło działania strażaków o kolejne godziny.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe