Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Uczennica ze Starachowic w resortowej Radzie Dzieci i Młodzieży

  • 2.11.2017, 13:49 (aktualizacja 02.11.2017 15:47)
Uczennica ze Starachowic w resortowej Radzie Dzieci i Młodzieży
Weronika Trzos, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach weszła w skład Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Nastolatka pełni w niej funkcję zastępcy członka Rady. Jest drugą osobą z naszego województwa, którą spotkało to wyróżnienie.

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach Weronika Trzos została zaproszona do udziału w pracy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Swoją kandydaturę zgłosiła sama, a resort docenił duże społeczne zaangażowanie nastolatki oraz jej osiągnięcia szkolne.

 

Do zadań rady przy ministrze edukacji należy przedstawianie opinii w kwestiach dotyczących oświaty i wychowania dzieci i młodzieży, a szczególnie w sytuacjach planowanych w tym zakresie zmian.

 

Weronika Trzos pełni właśnie taką funkcję zastępcy członka rady reprezentującego województwo świętokrzyskie. Tym samym jest drugą osobą z naszego regionu, którą spotkało wyróżnienie pracy dla tak poważnej instytucji, jaką jest ministerstwo.

 

Z zakresem swoich obowiązków starachowicka licealistka została zapoznana na październikowym spotkaniu inauguracyjnym.

 

Nowa rada będzie działać w okresie od 1 października 2017 do 30 września 2018 roku. Najbliższe spotkanie odbędzie się prawdopodobnie pod koniec listopada.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radna
Radna 2.11.2017, 17:49
To prawda nic w radzie nie robi, a tym bardziej nie będzie robiła w RDiM bo jest tylko zastępcą członka .
Piotr
Piotr 2.11.2017, 17:15
W Młodziezowej Radzie Miasta nic nie robi a tu tym bardziej pewnie nic nie bedzie robiła.

Pozostałe