Wtorek, 23.01.2018, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Uczennica ze Starachowic w resortowej Radzie Dzieci i Młodzieży

Uczennica ze Starachowic w resortowej Radzie Dzieci i Młodzieży
Weronika Trzos, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach weszła w skład Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Nastolatka pełni w niej funkcję zastępcy członka Rady. Jest drugą osobą z naszego województwa, którą spotkało to wyróżnienie.

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach Weronika Trzos została zaproszona do udziału w pracy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Swoją kandydaturę zgłosiła sama, a resort docenił duże społeczne zaangażowanie nastolatki oraz jej osiągnięcia szkolne.

 

Do zadań rady przy ministrze edukacji należy przedstawianie opinii w kwestiach dotyczących oświaty i wychowania dzieci i młodzieży, a szczególnie w sytuacjach planowanych w tym zakresie zmian.

 

Weronika Trzos pełni właśnie taką funkcję zastępcy członka rady reprezentującego województwo świętokrzyskie. Tym samym jest drugą osobą z naszego regionu, którą spotkało wyróżnienie pracy dla tak poważnej instytucji, jaką jest ministerstwo.

 

Z zakresem swoich obowiązków starachowicka licealistka została zapoznana na październikowym spotkaniu inauguracyjnym.

 

Nowa rada będzie działać w okresie od 1 października 2017 do 30 września 2018 roku. Najbliższe spotkanie odbędzie się prawdopodobnie pod koniec listopada.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radna
Radna 2.11.2017, 17:49
To prawda nic w radzie nie robi, a tym bardziej nie będzie robiła w RDiM bo jest tylko zastępcą członka .
Piotr
Piotr 2.11.2017, 17:15
W Młodziezowej Radzie Miasta nic nie robi a tu tym bardziej pewnie nic nie bedzie robiła.

Pozostałe