Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Doposażenie szkół i szkolnych gabinetów zdrowia

Doposażenie szkół i szkolnych gabinetów zdrowia
Nasz powiat i gmina pozyskały fundusze z Ministerstwa Zdrowia na doposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich. Pieniądze trafiły do 5 szkół podstawowych i 5 średnich i posłużą do zakupu umeblowania oraz profesjonalnego sprzętu medycznego. Dodatkowo w 4 starachowickich podstawówkach pojawi się multimedialne pomoce dydaktyczne, których zakup wspomógł rząd w ramach programu „Aktywna tablica”.

Szkoły podstawowe i średnie z naszego miasta otrzymały wsparcie z Ministerstwa Zdrowia na wyposażenie gabinetów pielęgniarskich w meble i sprzęt medyczny. O wsparcie ubiegały się samorządy powiatowy i miejski. Gmina Starachowice otrzymała 29 tys. zł, które przekazała 5 szkołom podstawowym.

 

Do powiatu starachowickiego trafiło ponad 21 tys. zł.
 

Środki trafiły na konta samorządów za pośrednictwem wojewody świętokrzyskiego. Ponadto do 4 starachowickich szkół podstawowych: nr 9, 10, 11 i 13 trafią nowoczesne, elektroniczne pomoce dydaktyczne.

 

Jak podkreśla prezydent Starachowic uzyskanie wsparcia było możliwe dlatego, że podległe gminie szkoły zyskały wcześniej dostęp do szerokopasmowego internetu.

 

Gmina planuje w kolejnych latach wnioskować o wsparcie finansowe dla pozostałych szkół podstawowych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe