Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wrogość w internecie

  • 3.11.2017, 14:08 (aktualizacja 03.11.2017 16:22)
Wrogość w internecie
Nieprawdziwe, złośliwe, czy wręcz nienawistne komentarze to zjawisko, z którym zetknął się każdy użytkownik internetu. Niektórych dotyka ono osobiście. Także radnych naszego miasta, którzy nad tym problemem dyskutowali na ostatnim posiedzeniu samorządowym.

O różnym aspektach bezpieczeństwa obywateli rozmawiali radni miejscy w czasie ostatniej sesji. Wśród omawianych zagadnień pojawił się również temat agresywnych, a często też kłamliwych internetowych komentarzy, czyli tzw. hejtu. Poruszył go radny Sylwester Kwiecień, który jak mówił, osobiście doświadczył cyberprzemocy i bezkarności sprawców.

 

Radny zastanawiał się nad zwiększeniem odpowiedzialności administratorów stron internetowych.

 

Prezydent Marek Materek zwrócił uwagę na inny problem dotyczący przenoszenia wirtualnej wrogości w świat realny.

 

O działaniach organów sprawiedliwości w zakresie zwalczania i karania hejtu, informował komendant starachowickiej policji.

 

Jak zaznaczył sprawa się komplikuje, gdy krzywdzące wpisy mają źródła za granicą.

 

Konkretnych ustaleń na sesji nie poczyniono, ale samorządowcy mieli okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe