Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową obwodnicy Starachowic

Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową obwodnicy Starachowic
Jest kolejny krok w stronę od dawna zapowiadanej obwodnicy w północno – zachodniej części Starachowic. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie projektu. Właściwa budowa liczącej około 3,5 km i wyposażonej w dwa ronda drogi, powinna się rozpocząć najwcześniej w 2019 roku.

Zapowiadana od wielu miesięcy i z pewnością oczekiwana przez kierowców budowa obwodnicy łączącej górną część ulicy Radomskiej z Wąchockiem, weszła w kolejny etap realizacji.

 

Pierwsze z rond będzie usytuowane w Starachowicach za cmentarzem przy ulicy Radomskiej.

 

Drugie rondo na terenie Wąchocka umożliwi połączenie obwodnicy z drogą krajową nr 42. Ponadto mniej więcej w połowie długości arterii w okolicy strzelnicy sportowej powstanie skrzyżowanie.

 

Termin składania ofert na przetarg dokumentacyjny upływa 14 grudnia. ŚZDW spodziewa się, że zwycięzca przygotuje projekt z początkiem 2019 roku.

 

Obwodnica ma pomóc w rozładowaniu męczących korków na ulicy Radomskiej. Na to, że mimo 2 - letniego okresu oczekiwania w końcu do tego dojdzie, ma nadzieję prezydent Starachowic.

 

Prezydent przypomina, że władze miasta i powiatu także prowadzą działania zmierzające do poprawy warunków komunikacyjnych na Radomskiej. Chodzi o rondo przy zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej wraz z łącznikiem do szpitala przez las oraz nowy wiadukt w Starachowicach Zachodnich.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe