Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Jubileusz 10 – lecia UTW w Starachowicach

  • 8.11.2017, 14:57 (aktualizacja 08.11.2017 16:02)
Jubileusz 10 – lecia UTW w Starachowicach
Starachowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził 10 lat działalności. W gronie słuchaczy, przyjaciół i gości świętowano w Starachowickim Centrum Kultury. Była to okazja do podsumowań, życzeń i snucia planów na przyszłość.

Obchodzący w tym roku 10 - lecie istnienia Uniwersytet Trzeciego Wieku, już na trwałe wpisał się w rzeczywistość Starachowic. W tym czasie znakomicie spełnił swoją rolę aktywizacji środowiska seniorów. Ponad 250 słuchaczy w jesieni życia może realizować swoje pasje w 22 grupach zainteresowań, uczestniczyć w szeregu imprez, zwiedzać region, Polskę, a nawet zagranicę. Wyróżnikiem starachowickiego Uniwersytetu stał się też „Kabaret z Różą”, kochany nie tylko przez lokalną publiczność, ale doceniany również w innych miejscowościach. Dwie dekady działalności placówki podsumowano w czasie uroczystych obchodów jubileuszowych w Starachowickim Centrum Kultury. Jak podkreśliła prezes UTW Wanda Kołodziejczyk, Uniwersytet stał się wspólnotą ludzi, którzy wnosząc do niej swój potencjał stworzyli tym samym solidne fundamenty na przyszłość.

 

Prezeska podziękowała swoim koleżankom i kolegom za wspólnie spędzony czas.

 

Wspomnieniami i przemyśleniami podzieliły się także pierwsza i druga prezes UTW: Maria Magdalena Łodej oraz Lucjana Elżbieta Nowak.

 

Podziękowania i życzenia przekazali w pierwszej kolejności słuchacze Uniwersytetu.

 

Prezydent Starachowic Marek Materek uhonorował współtwórczynię starachowickiego Uniwersytetu, a obecnie jego najstarszą studentkę 98 - letnią Jadwigę Cwalinę – Krajewską.

 

W licznym gronie gratulujących znalazł się też członek zarządu powiatu Andrzej Sendecki. W imieniu wojewody świętokrzyskiego słowa życzeń przekazał Mariusz Pasek, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w urzędzie wojewódzkim, a posła PiS Krzysztofa Lipca reprezentował radny miejski Tomasz Andrzejewski.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe