Wtorek, 23.01.2018, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Święto Niepodległości z Ligą Obrony Kraju

Święto Niepodległości z Ligą Obrony Kraju
Starachowiccy działacze Ligi Obrony Kraju i ich goście uczcili zbliżającą się 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy obchodów spotkali się wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury. W programie znalazły się okolicznościowe wystąpienia, wręczenie odznaczeń oraz część artystyczna wypełniona utworami patriotycznymi.

Przypadające w najbliższą sobotę Narodowe Święto Niepodległości uczcili członkowie Ligi Obrony Kraju w Starachowicach i Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK. Okolicznościowe spotkanie odbyło się wczoraj wieczorem w siedzibie Spółdzielczego Domu Kultury. Zaproszenie od gospodarzy przyjęli przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji wojskowych, działacze środowisk kombatanckich, a także wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz. Zebranych przywitał prezes starachowickiego LOK- u ppłk Franciszek Lefek nawiązując do pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku.

 

Z przemówieniem na temat okoliczności odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach zaborów, już tradycyjnie wystąpił Paweł Lewkowicz radny powiatu starachowickiego. W czasie spotkania wręczono odznaki Zasłużonego Działacza LOK. Otrzymali je: Elżbieta Tokarska, Beata Wiśniewska, Mariola Gałka, Waldemar Grzyb i Karol Kopeć. Była też okazja do obejrzenia programu artystycznego o tematyce patriotycznej. Na scenie pojawił się zespół LOK „Wiarusy”, wystąpiła także młodzież z zespołu „Nutki” SDK w Starachowicach w repertuarze recytatorsko - wokalnym.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe