Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Kawiarenka internetowa „E- seniorek” w Starachowicach

Kawiarenka internetowa „E- seniorek” w Starachowicach
W Starachowickim Centrum Seniora przy Alei Armii Krajowej w Starachowicach oddano do użytku kawiarenkę „E- seniorek”. Wyposażono ją w 4 komputery i tablicę multimedialną. Będzie dostępna przez 4 dni w tygodniu dla posiadaczy miejskiej karty, wydawanej bezpłatnie dla osób po 60 roku życia.

Władze Starachowic wzbogacają ofertę kierowaną do seniorów. Tym razem umożliwiają im nabranie swobody w korzystaniu z internetu. W Starachowickim Centrum Seniora zlokalizowanym w Galerii „Skałka” przy Alei Armii Krajowej, uruchomiono kawiarenkę „E – seniorek”. Jest ona dostępna dla osób po 60 roku życia.

 

Kawiarenka „E-Seniorek” będzie otwarta przez cztery dni w tygodniu.

 

Jak podkreślił Piotr Ambroszczyk kawiarenka to pomysł Eugeniusza Majchrzyka, honorowego słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach oraz działaczy Towarzystwa Wspierania Rozwoju Starachowic „Partner” i Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. „E- seniorek” jest elementem większego przedsięwzięcia pod nazwą Centrum Inicjatyw Senioralnych, które obejmuje także takie projekty jak: „Społeczeństwo Obywatelskie”, „Społeczna Samopomoc Senioralna”, „Profilaktyka i zachowanie zdrowia” oraz „Starachowice – moje miasto nad Kamienną”. Centrum ma rozpocząć działalność od 27 listopada.

 

W najbliższym czasie Centrum planuje uruchomienie działalności wolontariackiej.

 

Systematycznie rozbudowywana w Starachowicach sieć propozycji dla osób w jesieni życia, to jak podkreślił Eugeniusz Majchrzyk, odpowiedź na, wyraźnie już odczuwalne, zjawisko starzenia się społeczeństwa.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe