Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

„Ekoserce” zapowiada walkę o wznowienie działalności PAKS

  • 10.11.2017, 11:01 (aktualizacja 20.11.2017 16:42)
„Ekoserce” zapowiada walkę o wznowienie działalności PAKS
W wyniku reformy służby zdrowia Polsko – Amerykańskich Kliniki Serca w Starachowicach od ponad miesiąca stopniowo wygaszają swoją działalność. Najpierw zamknięty został oddział chirurgii naczyń, a teraz także kardiologiczny. Pacjenci, którzy z wielką determinacją walczyli o uratowanie placówki, nie poddają się. Zawiązali Stowarzyszenie Ekoserce, by organizować kolejne strajki i inne formy nacisku na decydentów odpowiedzialnych za likwidację Klinik.

Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca, prowadzące w Starachowicach Centrum Kardiologiczno – Angiologiczne, nie zakwalifikowały się do tzw. sieci szpitali obowiązującej na skutek reformy służby zdrowia. W rezultacie z dniem 1 października Klinikom wygasł dotychczasowy kontrakt, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie zdecydował się, w drodze wyjątku, na zawarcie kolejnego argumentując, że pacjenci mogą korzystać ze świadczeń w starachowickim szpitalu oraz innych lecznicach na terenie województwa świętokrzyskiego. Nie pomogły też głosy samych pacjentów, którzy z rzadko spotykanym oddaniem bronili swojej placówki.

 

Doradca PAKS Marian Mróz uważa, że zmarnowano wielki dorobek, którym placówka służyła pacjentom z całego województwa świętokrzyskiego.

 

Pozbawione kontraktu Centrum stopniowo rezygnowało z udzielania kolejnych świadczeń. Najpierw zamknięto, jeden z nielicznych w regionie, oddział chirurgii naczyń krwionośnych, a w zeszłym tygodniu oddział kardiologiczny. Na pewno do końca roku działać będzie poradnia sercowa, jednak dalsze losy Klinik w Starachowicach rysują się ciągle w niejasnych barwach.

 

Pacjenci nie składają jednak broni. Zawiązali Stowarzyszenie Ekoserce, będące filią organizacji z Zabrza, które zrzesza osoby ze Starachowic i Skarżyska - Kamiennej.

 

Jak informowała Joanna Matysek wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Ekoserce, organizacją interesuje się żona prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Stowarzyszenie Ekoserce w Starachowicach liczy w tej chwili 80 osób. Wstępować w jego szeregi można w każdej chwili.

 

Stowarzyszeniem kieruje 7 - osobowy zarząd w składzie: Zenon Krzeszowski, Joanna Matysek, Alina Nawrot, Joanna Kasprzyk, Marian Gęborek oraz dwójka mieszkańców Skarżyska: Jerzy Walczyk i Monika Brodnicka. Organizacja ma swoją siedzibę w Centrum Kardiologiczno – Angiologicznym PAKS w Starachowicach.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe