Środa, 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Jubileusz najmłodszej starachowickiej podstawówki

  • 13.11.2017, 16:10 (aktualizacja 13.11.2017 16:19)
Jubileusz najmłodszej starachowickiej podstawówki
Świętowała najmłodsza szkoła podstawowa w Starachowicach. Zlokalizowana na osiedlu południe placówka nr 13 obchodzi w tym roku 25 – lecie istnienia. Wydarzenie to celebrowano najpierw w pobliskim kościele, a potem w budynku szkoły przy ulicy Jana Pawła II.

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach uroczyście świętowała swoje 25 urodziny. Społeczność szkolna rozpoczęła je od udziału w okolicznościowej mszy świętej, a po południu jubileusz był kontynuowany w budynku szkoły przy ulicy Jana Pawła II. Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz oraz liczna reprezentacja środowiska oświatowego. Okolicznościowe przemówienie wygłosili na zmianę dyrektor szkoły Sławomir Rymarczyk i przewodnicząca rady rodziców Anna Wojciechowska. Mówili m.in. o tym, co 13- tka aktualnie oferuje uczniów i jakie są w tym zakresie plany.

 

Dyrektor Rymarczyk wspomniał też swoich poprzedników dodając, że mimo upływu czasu nie zmienił się cel, który im wszystkim przyświecał.

 

Głos zabrali też goście. Jako pierwszy wystąpił wiceprezydent Starachowic Jerzy Miśkiewicz.

 

Ciepłe słowa, zabarwione osobistą refleksją, skierowała do świętujących dyrektor biura wojewody świętokrzyskiego Agata Gałka - Bernacka.

 

Dyrektor odczytała też list od swojej przełożonej wojewody Agaty Wojtyszek.

 

Urząd marszałkowski w Kielcach reprezentowała Małgorzata Muzoł, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W podwójnej roli: reprezentanta starosty Danuty Krępy oraz byłego dyrektora SP nr 13 wystąpił Stanisław Stanecki.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe