Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Mieszkańcy śpiewali piosenki patriotyczne na koncercie niepodległościowym

Mieszkańcy śpiewali piosenki patriotyczne na koncercie niepodległościowym
Uroczystość pod Pomnikiem Niepodległości nie była końcem świętowania odrodzenia się Polski po 123 latach zaborów. Obchody kontynuowano na wieczornym koncercie „Śpiewnik Polski”. Zgodnie z tytułem do wykonywania utworów patriotycznych zaproszono także publiczność. W trakcie imprezy działalność zainaugurował honorowy komitet obchodów przyszłorocznej setnej rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj.

Starachowiczanie mieli okazję uczcić 99 rocznicę polskiej niepodległości w klimacie radosnego wydarzenia kulturalno- rozrywkowego. Zapewniła im to organizatorka obchodów starosta Danuta Krępa. O 17.30 w Starachowickim Centrum Kultury odbył się koncert piosenek patriotycznych i ludowych „Śpiewnik Polski”. Wydarzenie stało się też okazją do rozpoczęcia działalności przez honorowy komitet obchodów setnej rocznicy odzyskania naszej państwowości.

 

Jako pierwsi zaproszenie do uczestnictwa w komitecie otrzymali: świętokrzyski poseł PiS Krzysztof Lipiec i proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych ks. kanonik Marek Janas. Obecnie liczy on około 60 osób. Znaleźli się w nim m.in. lokalni samorządowcy, honorowi obywatele Starachowic, działacze organizacji kombatanckich, historycznych i patriotycznych, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, reprezentanci służb mundurowych. Komitet zajmie się organizacją i koordynacją różnych imprez popularyzujących odzyskanie niepodległości.

 

Poseł PiS Krzysztof Lipiec w okolicznościowym przemówieniu uświadomił zebranym, jaką radością dla Polaków było odzyskanie swobód obywatelskich po 123 latach prześladowań ze strony zaborców.

 

Patriotyczny wieczór zakończył się imprezą artystyczną. Wystąpiły zespoły oraz młodzi i dorośli wokaliści z gmin powiatu starachowickiego: Brodów, Mirca, Wąchocka i naszego miasta. Zgodnie z hasłem koncertu publiczności rozdano śpiewniki, by mogła włączyć się do wspólnego wykonywania utworów o tematyce narodowej i ludowej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe