Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Mieszkańcy śpiewali piosenki patriotyczne na koncercie niepodległościowym

  • 13.11.2017, 16:14 (aktualizacja 13.11.2017 16:19)
Mieszkańcy śpiewali piosenki patriotyczne na koncercie niepodległościowym
Uroczystość pod Pomnikiem Niepodległości nie była końcem świętowania odrodzenia się Polski po 123 latach zaborów. Obchody kontynuowano na wieczornym koncercie „Śpiewnik Polski”. Zgodnie z tytułem do wykonywania utworów patriotycznych zaproszono także publiczność. W trakcie imprezy działalność zainaugurował honorowy komitet obchodów przyszłorocznej setnej rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj.

Starachowiczanie mieli okazję uczcić 99 rocznicę polskiej niepodległości w klimacie radosnego wydarzenia kulturalno- rozrywkowego. Zapewniła im to organizatorka obchodów starosta Danuta Krępa. O 17.30 w Starachowickim Centrum Kultury odbył się koncert piosenek patriotycznych i ludowych „Śpiewnik Polski”. Wydarzenie stało się też okazją do rozpoczęcia działalności przez honorowy komitet obchodów setnej rocznicy odzyskania naszej państwowości.

 

Jako pierwsi zaproszenie do uczestnictwa w komitecie otrzymali: świętokrzyski poseł PiS Krzysztof Lipiec i proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych ks. kanonik Marek Janas. Obecnie liczy on około 60 osób. Znaleźli się w nim m.in. lokalni samorządowcy, honorowi obywatele Starachowic, działacze organizacji kombatanckich, historycznych i patriotycznych, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i kulturalnych, reprezentanci służb mundurowych. Komitet zajmie się organizacją i koordynacją różnych imprez popularyzujących odzyskanie niepodległości.

 

Poseł PiS Krzysztof Lipiec w okolicznościowym przemówieniu uświadomił zebranym, jaką radością dla Polaków było odzyskanie swobód obywatelskich po 123 latach prześladowań ze strony zaborców.

 

Patriotyczny wieczór zakończył się imprezą artystyczną. Wystąpiły zespoły oraz młodzi i dorośli wokaliści z gmin powiatu starachowickiego: Brodów, Mirca, Wąchocka i naszego miasta. Zgodnie z hasłem koncertu publiczności rozdano śpiewniki, by mogła włączyć się do wspólnego wykonywania utworów o tematyce narodowej i ludowej.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe