Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Centrum Kształcenia Praktycznego przeszkoliło stolarzy

Centrum Kształcenia Praktycznego przeszkoliło stolarzy
Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach, odpowiadając na potrzeby lokalnej firmy „Perfect”, przeszkoliło jej kilkunastu pracowników. Kursanci zdali egzamin potwierdzający ich kwalifikacje w zakresie wytwarzania wyrobów stolarskich. Stosowne dokumenty odebrali na uroczystości zorganizowanej w siedzibie organizatora.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach żywo reaguje na oczekiwania lokalnych pracodawców dotyczące przygotowania fachowych kadr. Odpowiadając na zapotrzebowanie Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Perfect" działającego w branży drzewnej, zorganizowało dla części załogi kurs doskonalenia zawodowego w zakresie wytwarzania wyrobów stolarskich.

 

Kurs został zrealizowany w systemie dualnym. Zajęcie teoretyczne słuchacze odbywali w Centrum Kształcenia Praktycznego, a część praktyczną w siedzibie firmy „Perfect”. Prezes Krzysztof Dobrowolski ocenia to przedsięwzięcie jako cenną inwestycję w zaplecze kadrowe swojej firmy.

 

Doskonalenie i poszerzanie umiejętności załogi to z kolei dobry prognostyk na przyszłość związany z rozwojem firmy.

 

Kursanci, którzy pomyślnie zdali egzamin odebrali świadectwa na uroczystości zorganizowanej w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Rogowskiego w Starachowicach. Oprócz prezesa firmy „Perfect” i dyrekcji placówki, wzięli w niej udział także członek zarządu powiatu starachowickiego Monika Nowak, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu, które było współorganizatorem kursu oraz kadra pedagogiczna prowadząca zajęcia.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe