Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Lekcje pływania dla starachowiczan

  • 14.11.2017, 13:26 (aktualizacja 14.11.2017 15:23)
Lekcje pływania dla starachowiczan
Kilkudziesięciu mieszkańców Starachowic korzysta z darmowych lekcji nauki lub doskonalenia się w pływaniu z elementami ratownictwa wodnego. Są wśród nich także niepełnosprawni. Zajęcia odbywają się w ramach programu „Starachowice bezpieczne w praktyce” finansowanego przez budżet państwa i lokalny samorząd.

W ramach już czwartej edycji projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce” współfinansowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz samorząd miejski, mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z bezpłatnych lekcji nauki pływania, lub doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie. Kurs prowadzi podróżnicze Stowarzyszenie Salutem z Kielc. Z zajęć odbywających się na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji korzysta około 40 osób.

 

Częstotliwość spotkań i intensywność zajęć została dostosowana do możliwości każdego z kursantów.

 

Uczestnicy lekcji poznają też podstawowe zasady bezpieczeństwa w wodzie i udzielania pomocy tonącym. Jak ocenia Piotr Ambroszczyk koordynator projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce”, wodne zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem starachowiczan, dlatego gmina zamierza je kontynuować w przyszłym roku.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe