Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Lekcje pływania dla starachowiczan

Lekcje pływania dla starachowiczan
Kilkudziesięciu mieszkańców Starachowic korzysta z darmowych lekcji nauki lub doskonalenia się w pływaniu z elementami ratownictwa wodnego. Są wśród nich także niepełnosprawni. Zajęcia odbywają się w ramach programu „Starachowice bezpieczne w praktyce” finansowanego przez budżet państwa i lokalny samorząd.

W ramach już czwartej edycji projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce” współfinansowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz samorząd miejski, mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z bezpłatnych lekcji nauki pływania, lub doskonalenia swoich umiejętności w tym zakresie. Kurs prowadzi podróżnicze Stowarzyszenie Salutem z Kielc. Z zajęć odbywających się na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji korzysta około 40 osób.

 

Częstotliwość spotkań i intensywność zajęć została dostosowana do możliwości każdego z kursantów.

 

Uczestnicy lekcji poznają też podstawowe zasady bezpieczeństwa w wodzie i udzielania pomocy tonącym. Jak ocenia Piotr Ambroszczyk koordynator projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce”, wodne zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem starachowiczan, dlatego gmina zamierza je kontynuować w przyszłym roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe