Środa, 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Trwa budowa dwóch rond i drogi w jednym miejscu Starachowic

  • 14.11.2017, 13:26 (aktualizacja 14.11.2017 15:23)
Trwa budowa dwóch rond i drogi w jednym miejscu Starachowic
W Starachowicach rozpoczęła się budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulicy Radomskiej z Batalionów Chłopskich. Jednocześnie trwa budowa takiego obiektu na zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej oraz drogi łączącej go z ulicą Batalionów Chłopskich. Pierwsza inwestycja dopiero wystartowała, pozostałe mają opóźnienia. Kierowców przemierzających ulicę Radomską czekają ciężkie tygodnie. A od jutra ruch wahadłowy.

Północno - wschodnie Starachowice, to aktualnie plac budowy dwóch rond i jednej drogi. Rondo łączące ulicę Szkolną z Iglastą buduje powiat, nową drogę biegnącą od ronda w stronę ulicy Batalionów Chłopskich - miasto, a rondo na zbiegu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich powstaje wspólnym wysiłkiem finansowym powiatu, miasta i Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Budowę miejskiego łącznika drogowego planowano zakończyć 15 listopada br. To oczywiście nierealne, dlatego termin przedłużono do końca grudnia.

 

Nie jest także możliwe, by w zakładanym terminie do końca listopada wybudowano powiatowe rondo Iglasta - Szkolna. Wykonawcy przedłużono termin do połowy grudnia. W miniony weekend konieczność wykonania tam przebudowy dwóch sieci wodociągowych, spowodowała przerwy w dostępie do bieżącej wody w Starachowicach i części gminy Brody. Od wczoraj, jak zapewnia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach, sytuacja jest opanowana.

 

Drogową gorączkę w Starachowicach dodatkowo potęguje rozpoczęta na dniach budowa ronda przy wylocie ulicy Batalionów Chłopskich w Radomską. Prezydent prosił, by wstrzymano się z nią do czasu zakończenia gminnego łącznika, niestety bez powodzenia.

 

Wszystkie wspomniane inwestycje wykonuje jedna firma - wąchocki Budromost. Jak mówi jej wiceprezes ruch wahadłowy na Radomskiej powinien zacząć obowiązywać od jutra.

 

Rondo w okolicy szpitala powiatowego budowane nakładem 2,5 mln zł będzie mieć średnicę około 30 metrów.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jarek
jarek 14.11.2017, 23:10
północno-zachodnie Starachowice... nie wschodnie!

Pozostałe