Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Radny powiatu zabiega o solidną naprawę miejskiej ulicy

  • 15.11.2017, 14:42 (aktualizacja 15.11.2017 17:09)
Radny powiatu zabiega o solidną naprawę miejskiej ulicy
Radny powiatowy Paweł Lewkowicz zgłosił władzom miasta konieczność naprawy ulicy Na Szlakowisku w Starachowicach. Do interpelacji dołączył 1500 podpisów poparcia. Konieczność modernizacji dostrzega i aprobuje prezydent Marek Materek.

Radny powiatu starachowickiego Paweł Lewkowicz poinformował na plenerowym spotkaniu z dziennikarzami o swoich działaniach związanych z wykonaniem kompleksowej przebudowy ulicy Na Szlakowisku.

 

Inicjatywa radnego zyskała duże społeczne poparcie.

 

Jak dodaje radny za odbudową ulicy Na Szlakowisku przemawia fakt, że z uwagi na usytuowane przy niej lub w pobliżu budynki użyteczności publicznej, należy ona do ruchliwych dróg. Sytuacja ta nasili się jeszcze w związku z prowadzonymi przez gminę pracami zmierzającymi do uczynienia z terenu Szlakowiska miejsca rekreacyjnego.

 

Radny oszacował inwestycję na Szlakowisku na ponad 2 mln zł. Przygotował też harmonogram działań i wskazał źródła finansowania.

 

Zdaniem radnego Lewkowicza gmina Starachowice nie wykazuje dostatecznego zainteresowania pilną modernizacją ulicy Na Szlakowisku.

 

Prezydent Marek Materek podkreśla, że samorząd miejski nie tylko widzi potrzebę zajęcia się ulicą Na Szlakowisku, ale już poczynił w tym kierunku pierwsze kroki.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe