Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Dolna część ulicy Moniuszki będzie biegła nowym śladem

  • 16.11.2017, 16:58 (aktualizacja 16.11.2017 17:07)
Dolna część ulicy Moniuszki będzie biegła nowym śladem
Gmina Starachowice stara się o pozyskanie pieniędzy na modernizację dolnego odcinka ulicy Moniuszki. Chodzi o wykonanie całkiem nowego przebiegu tej drogi na odcinku od ul. Kieleckiej do Nowowiejskiej. Źródłem wsparcia ma być program minimalizowania tzw. niskiej emisji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Dolna część ulicy Moniuszki w Starachowicach ma być poprowadzona nowym śladem. To alternatywny pomysł władz miasta na poprawę warunków komunikacyjnych w tym miejscu.

 

Zaprojektowana odnoga ulicy Moniuszki ma być trasą z prawdziwego zdarzenia.

 

Szacuje się, że droga mogłaby powstać w 2019 roku. Aktualnie gmina rozpoczęła przygotowania dokumentacyjne.

 

Budowa nowego fragmentu ulicy Moniuszki jest elementem dużego projektu wartości aż 34 mln zł, który gmina złoży do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, ubiegając się o dotację pokrywającą 85% kosztów. Zakłada on wykonanie szeregu inwestycji, których celem jest poprawa komunikacji w mieście.

 

Projekt uwzględnia również modernizację bazy MZK przy ulicy Radomskiej.

 

Mają również powstać Centra Przesiadkowe na dworcach Starachowice Zachodnie i Starachowice Wschodnie.

 

Gmina chce też wymienić około 40 wiat przystankowych i zamontować na nich elektroniczne tablice informacyjne dla pasażerów. Projekt obejmuje ponadto budowę pasażu pieszo – rowerowego na ul. Staffa oraz pozyskanie dodatkowych środków na łącznik drogowy Batalionów Chłopskich – Iglasta.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe