Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

16 - ty tytuł mistrza świata dla Jarosława Olecha

  • 17.11.2017, 17:01 (aktualizacja 17.11.2017 17:18)
16 - ty tytuł mistrza świata dla Jarosława Olecha
Jarosław Olech po raz kolejny został najlepszym trójboistą siłowym świata. To już 16 - ty taki tytuł w jego karierze wywalczony na mistrzostwach w Czechach. Zawodnik Wikinga Starachowice od lat utrzymuje mistrzowski poziom dostarczając radości kibicom i promując nasze miasto na niemal wszystkich kontynentach.

Jarosław Olech z Klubu Wiking w Starachowicach dominuje na światowej arenie sportów siłowych. Po sukcesie na tegorocznych igrzyskach World Games we Wrocławiu, zdobył kolejny, już 16 tytuł mistrza świata w trójboju w kategorii wagowej 74 kg. Sięgnął po niego w tym tygodniu na zawodach w czeskim Pilznie.

 

Mistrz Olech czuje, że jest w najlepszym momencie swojej kariery.

 

Arkadiusz Staszewski główny trener Wikinga mówi, że na zawodach w Czechach towarzyszyła im silna presja związana z obroną mistrzowskiego tytułu.

 

Wiking wystawił na mistrzostwa w Pilznie jeszcze dwóch innych zawodników: Jacka Spychałę w kategorii 83 kg i Jana Wegierę w kategorii 93 kg. Obaj otarli się o medalowe podium. Na pocieszenie został inny sukces: Jan Wegiera został umieszczony w tzw. Galerii Sław IPF, jako drugi po Jarosławie Olechu, Polak na świecie.

 

Na początku grudnia Wiking zaprezentuje się na mistrzostwach Polski w Spale.

 

Natomiast Jarosław Olech skupia się już tylko na przyszłorocznych mistrzostwach świata.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe