Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Prezydent o nowym budżecie Starachowic

  • 20.11.2017, 16:44 (aktualizacja 20.11.2017 16:49)
Prezydent o nowym budżecie Starachowic
Władze Starachowic przygotowały projekt budżetu miasta na 2018 rok. Prezydent reklamuje go jako wyjątkowy. Ma być bardzo bogaty w dochody, przyjazny podatnikom i rozsądny pod względem zaciągania długów.

Gmina Starachowice przygotowała plan dochodów i wydatków na 2018 rok. Zapoznają się z nim teraz radni miejscy oraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach. Zdaniem prezydenta Marka Materka będzie to budżet wyjątkowy.

 

Prognozowany stan długu gminy Starachowice z tytułu zaciągniętych kredytów, pożyczek i emisji obligacji na koniec 2018 roku ma wynieść około 45 mln 342 tys. zł, co stanowi 21,7 % budżetu.

 

Przyszłoroczny budżet ma zasilić pokaźna kwota pieniędzy pozyskanych przez samorząd. Ze źródeł zewnętrznych gmina spodziewa się otrzymać ponad 33 mln 176 tys. zł na realizację inwestycji związanych z poprawą wyglądu budynków i terenów miejskich, polepszeniem stanu dróg oraz wykorzystaniem energii ekologicznej.

 

Jak podsumowuje prezydent inwestycji mogłoby być więcej, ale odbyłoby się to kosztem wzrostu zobowiązań budżetowych.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Witek
Witek 20.11.2017, 23:28
Jakie to miasta Bankruty są w województwie? Skarżysko ma ciężko, bo wydał pieniądze w złej polityce finansowej. Sztuką się jest umiejętnie zadlużać, żeby pieniądz robił pieniądz i służył mieszkańcom. To są ostatnie lata dofinansowania UE. Pomoc w wysokości 85% rzadko się zdarza i trzeba robić wszystko by chociaż 20% dorzucić z kredytu. A potem rozsądnie spłacać. Kielce biorą 200 mln kredytu na inwestycje, a w Starachowicach afera podgrzewana przez "znafcooof", że 20 mln z czego na spłatę p. I to co znamienne w rządzeniu miastem nie sztuka w nowoczesnym zarządzaniu miastem nie zaciagać kredytów i robić niewielkie inwestycje (albo jedną na całą kadencję) z perspektywą likwidacji szkół i przedszkoli oraz MZK - były prezydent Kwiecień tak właśnie rządził. I szkoda że nie ma takiego w lokalnej tv programu publicystyczno historycznego, ktory byto pokazał.
Zbigniew
Zbigniew 20.11.2017, 20:52
Czy to nie za duzo?Są miasta bankruty w wojewodztwie.Czy nie za duzo miasto pozycza ?Co z poprzednimi zobowiązaniami?Ktore pokolenie bedzie splacac?Czy to beda prawnuki?

Pozostałe