Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Modernizacja Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach

  • 22.11.2017, 15:04 (aktualizacja 22.11.2017 16:17)
Modernizacja Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach
Rozpoczęła się modernizacja Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach. Wartość inwestycji to 5 mln zł, prace mają potrwać do końca lipca 2019 roku. Gmina przekazała już plac budowy inwestorowi, który zacznie od prac rozbiórkowych.

Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach przechodzi modernizację. Wyceniona na 5 mln zł inwestycja ma wsparcie z kilku źródeł. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznano nam 1,5 mln zł, a Polski Związek Strzelectwa Sportowego przekazał wyposażenie wartości ok. 500 tys. zł. Miasto stara się o zwiększenie pomocy z ministerstwa sportu. Wniosek, który złożyło opiewa na kwotę 1 mln 400 tys. zł. Póki co prace jednak wystartowały.


Wybrana przez gminę firma rozpoczęła od rozbiórki starych obiektów.

 

Jak doprecyzowuje Karol Kopeć, prezes Klubu Sportowego „Świt“ wyburzone zostaną pawilony A i B.

 

Główne prace rozbiórkowe zaplanowano na 27 lub 28 listopada.

 

Nowoczesna strzelnica w Starachowicach ma powstać najpóźniej za 2 lata.

 

Po modernizacji strzelnica ma spełniać normy umożliwiające rozgrywanie zawodów według regulaminów Międzynarodowej Federacji Sportu Strzeleckiego i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz organizowanie treningów kadry wojewódzkiej i narodowej.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe