Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Debatowali o uzależnieniach

  • 24.11.2017, 16:41 (aktualizacja 24.11.2017 17:03)
Debatowali o uzależnieniach
Profilaktyka uzależnień była głównym tematem konferencji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Starachowicach i Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Przedstawiciele trzech powiatów debatowali na ten temat w Starachowickim Centrum Kultury. Przyświecało im hasło „Razem możemy więcej”.

Inspektoraty sanitarne: wojewódzki i powiatowy zaprosiły do rozmowy na temat uzależnień pedagogów i policjantów z powiatów starachowickiego, ostrowieckiego i skarżyskiego. Podczas spotkania zachęcano do wspólnego podejmowania działań zapobiegających powstawaniu współczesnych uzależnień. Szczególną uwagę zwracano na środki psychoaktywne:dopalacze oraz narkotyki.

 

Prelegentami spotkania byli pracownicy wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych z Kielc i Olsztyna. Ich wystąpienia zawierały zarówno podsumowanie działań podejmowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną w sprawie dopalaczy w ostatnich latach, jak i sytuację na rynku ich sprzedaży. Działania kontrolno-represyjne i oświatowe podejmowane w tej sprawie omówiła Ewa Ziemkiewicz.

 

Radosław Gruss opowiedział zebranym m.in.: o sposobach zażywania dopalaczy oraz ich rodzajach.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe